EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-05-2019 16:46   Güncelleme : 26-05-2019 16:50

Debi Akademi Yaz Okulu Başlıyor

Debi Akademi’de eğitim ve öğretimin yaz tatilinde de devam edeceğini belirten Genel Koordinatör Burak Burakgazi, öğrencilerin beceri ve yetenekleri geliştirmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Debi Akademi Yaz Okulu Başlıyor

Yurtdışında Dil Okulu programı kapsamında Erdemlimizin yabancı dil eğitimine de doğrudan katkı sunmayı hedeflediklerinin altını çizen Burakgazi, şunları söyledi;

 “Debi Akademi olarak yıl boyunca göstermiş olduğumuz öğrenci merkezli, aktif çalışma programını başarıyla tamamlamanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Sadece akademik başarıyla yetinmeyip jimnastik, zekâ oyunları, stem, müzik, drama, gibi kulüpleri;  origami, krigami , ahşap tasarım, robotik kodlama gibi atölyeleriyle öğrencilerin her alanda başarı göstermesine katkıda bulunduk. Bu başarıları eğitim- öğretim döneminin dışına taşıyarak yazın da öğrencilerimizle birlikte olmayı ve onlarla gelişmeye devam etmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple biri Yurtdışında yabancı dil eğitimi odaklı olmak üzere iki farklı yaz okulu programı hazırladık.

Yoğun geçen bir eğitim- öğretim yılının ardından öğrencilerin eğlenerek zaman geçirmelerini, düzenli bir biçimde spor yapmalarını, sanatla iç içe olmalarını, farklı fiziksel ve sosyal beceriler kazanmalarını, zengin öğrenme ortamlarında ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini, arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmalarını, takım çalışması alışkanlığı kazanmalarını, zamanlarını planlamayı öğrenmelerini, beslenme alışkanlıklarını düzenlemelerini, paylaşım bilinçlerini arttırmalarını sağlamak amacıyla 1 Temmuz - 9 Ağustos tarihleri arasında okulumuzda yaz okulu planladık.

Hafta içi her gün 09.00 – 16.00 saatleri arasında eğitim -öğretim vereceğimiz yaz okulunda öğrencilerimizi belirlenen program dikkate alınarak yaşlarına göre gruplandırıyoruz.

Sportif, sanatsal, kültürel ve akademik nitelikli etkinlikleri, haftanın belirli günlerinde düzenli ve dönüşümlü olarak gerçekleştiriyoruz.

Diyetisyenimizin kontrolünde hazırlanacak olan sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği ile öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda sağlıklı yaşam tesis etmelerini sağlıyoruz.

Yaz okulumuzun içeriğinde:

Yabancı Dil Eğitimi, ahşap tasarım atölyesi, origami-kirigami atölyesi, robotik kodlama ve maker atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, drone ve Youtuber Atölyesi, Zeka Oyunları, Sinema Günleri ve Sine-Kritik, Spor Kulübü, Tekne Turu, Doğa Yürüyüşleri ve Piknik, Kur’an-ı Kerim Okuyorum, Peygamberimizin Hayatını Öğreniyorum, Sosyal Beceriler ( adap-ı muaşeret) şeklinde planlanmıştır.

Bütün bu çalışmalarla öğrencilerimizin her yönden donanımlı hale gelmesini amaçlıyoruz. Okulumuzda öğrencilerimiz için hedeflediğimiz donanımlardan biri de öğrencilerimizin Dünya Dillerini öğrenmesi ve uygulayabilmesidir. Dönem boyunca hem dil bilgisi hem de konuşma dili alanında verdiğimiz eğitime artı değer katmak istiyoruz. Bu minvalde Debi Akademi Yabancı Diller Eğitimi kapsamında Yurtdışında Dil Okulu programı gerçekleştireceğiz.

Anglia Yaz Okulu çocuklarımızın İngilizceyi yaşayarak ve uygulayarak öğrenebileceği Balkanların en büyüleyici ve aynı zamanda en genç ülkesi olan Kosova’da gerçekleşecektir. Yaz süresinde iki haftalık bir periyotta öğrencilerimiz İngilizce seviyelerini eğlenerek geliştirirken aynı zamanda uluslararası bir deneyim kazanacaklardır. Tamamen İngilizce etkileşimin hâkim olduğu ortamda, uluslararası eğitmenler eşliğinde, çocuklarımıza konuşma odaklı sosyal etkileşim, kültürlerarası ortam, yeni arkadaşlıklar, ekip çalışması ve bireysel gelişim fırsatları sunulmaktadır.

Eğitim, anadili İngilizce olan ve Avrupa Dil standartlarına uygun CEFR (Common European Framework of Referance) sertifikalı öğretmenler tarafından verilmektedir.

İki haftalık yaz programı bitiminde, katılımcılara Avrupa ülkeleri tarafından onaylı uluslararası geçerli sertifika verilmektedir.

Saat 09.00 ve 16.00 saatleri arasında tam gün eğitimle birlikte farklı eğitsel aktivitelere de yer verilecektir. Bu aktiviteler kamp kurma(camping),  yemek yapma( cooking class), yüzme (swimming class) ve farklı spor etkinlikleri ve şehir içi gezileri kapsamaktadır.

Orta Yaş Grupları (10-13) ve Genç Gruplar (14-17) için planladığımız Debi Akademi Yabancı Dil Yaz Okulu programı 15 Temmuz- 30 Temmuz’da  gerçekleştirilecektir.

Hem okulumuzda düzenlenecek olan yaz okulu hem de Yurt Dışı Dil Okulu programıyla eğitim-öğretim dönemi içinde artarak devam eden gelişim sürecini yaz dönemine de taşıyarak öğrencilerimizin mutlu bir şekilde yeni döneme başlamalarını hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda eğlenerek, öğrenerek ve uygulayarak geçecek bir yaza Debi Akademi kapılarını açıyor.” Dedi.