GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2019 15:40   Güncelleme : 26-05-2019 15:43

Limonlu Kapalı Pazar Yerine Kavuştu

Erdemli Belediyesi tarafından Limonlu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan modern pazaryerinin kura çekimi gerçekleştirilerek pazarcı esnafına yerleri tahsis edildi.

Limonlu Kapalı Pazar Yerine Kavuştu

‘Her beldeye modern düğün salonu ve pazaryeri’ hedefiyle yola çıkan Erdemli Belediyesi, Limonlu Mahallesi’nde çağdaş pazaryerini halkın kullanımına açtı.

Pazarcı esnafı ile bir araya gelen belediye yetkilileri yapılan kura çekimi ile pazarcı esnafına yerlerini tahsis etti.

2014 seçimleri öncesinde her beldeye düğün salonu ve kapalı pazaryeri sözü verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu sözleri bir bir yerine getirdiklerini, Limonlu kapalı pazaryerinin de bunlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Kapalı pazaryerinin tüm vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Başkan Tollu, ‘’Halkımız kışın çamurlu, yazın tozlu sokak ortalarındaki çağdışı pazaryerlerinden kurtulmalı dedik ve bu anlamda tek tek, belde belde modern kapalı pazaryerlerimizi halkımıza armağan ettik. Pazarcı esnafımız için de aynı durum geçerli. Pazarcı esnafımız ve alışveriş yapan vatandaşlarımız, yazın güneşten, kışın yağmur ve çamurdan etkilenmeden daha konforlu ve modern bir pazaryerinde alışveriş yapabilecek’’ dedi.

Toplumun her kesimini düşünmek mecburiyetindeyiz diyen Başkan Tollu, ‘’Bu hizmetle pazarcı esnafımızın naylon çadırlar altında zor çalışma koşullarından kurtarıyoruz. Daha önce hizmete sunduğumuz modern kapalı pazaryerlerinde bunun örneğini görebilirsiniz. Erdemli’de pazarcı esnafı sağlık ve temizlik şartlarına uygun, tuvaleti lavabosu olan, güneşten yağmurdan etkilenmeden huzur içerisinde alış veriş yapılan bir alanda çalışıyorlar. Tüm beldelerimizde bu hizmetin aynısını gerçekleştirdik.  Şimdiden hayırlı uğurlu ve bereketli olsun’’ şeklinde konuştu.