Kızıl Şahin Emin Ellerde
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKızıl Şahin Emin Ellerde

Kumkuyu Mahallesi Bağ alanı Mevkisinde yerde hareketsiz yatan 3 yaşlarında bir kızıl şahin bulundu.

Kızıl Şahin Emin Ellerde
Bu içerik 3686 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı haşere ile mücadele ekipleri tarafından bahçe içerisinde  yerde hareketsiz bir şekilde bulunan yaklaşık 3 yaşındaki kızıl şahin, gerekli bakımının yapılması amacı ile Erdemli Doğa Koruma  ve Milli Parklar şefi Mevlüt Çetin’e teslim edildi.

Yerde hareketsiz halde bir kızıl şahin bulan Mehmet Çopur, durumu Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği yetkililerine bildirdiğini ve kızıl şahin’i ilgili kişilere teslim ettiklerini söyledi. Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar şefi Mevlüt Çetin tarafından teslim alınan kızıl şahin, tedavi altına alındı.

Erdemli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mevlüt Çetin gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk belirlemelerine göre, kızıl şahinin yediği herhangi bir şeyden zehirlendiği ya da rahatsızlandığının tahmin edildiğini, şeflikte önce veterinerler tarafından kontrolünün yapılacağını ardından da kızıl şahinin Tarsus'ta bulunan hayvanat bahçesinde tedavi edileceğini ifade eden Çetin, şöyle konuştu:

"Yaralı kızıl şahin 3 yaşında ve nesli tükenme tehlikesi altında olan kuş türleri arasında yer alıyor. O yüzden çok kıymetli. Bize genelde avcılar tarafından vurulan vücudunun çeşitli yerlerinden saçma isabet eden kuşlar getiriliyor. Ancak bu yırtıcı kuşun herhangi bir yerinde kırık ya da saçma yarası yok. Büyük ihtimalle yediği bir gıda maddesinden etkilenmiş ya da diğer rahatsızlıklardan birisi olabilir. Yaralı kuş tedavi edildikten sonra doğal yaşamına geri bırakılacak."

Çetin, tüm canlıların yaşama hakkı bulunduğunu, nesli tükenme tehlikesi altında olan yırtıcı kuşlara daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, kızıl şahini bulan büyükşehir ekibine teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

erdemli ajans şahin orman
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi