EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-05-2019 21:14   Güncelleme : 22-05-2019 21:14

Erdemli Anadolu’da Bilim Şenliği

Erdemli Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği 7. TÜBİTAK Bilim Fuarı ve 6. Fizik Olimpiyatları ve ödül töreni düzenlendi.

Erdemli Anadolu’da Bilim Şenliği

Açılış kurdelesini İlçe Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Garnizon Komutanı ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin.  Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Erdemli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaağaç ve Erdemli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Niyazi Gürgan birlikte kesti.

Felsefe Öğretmeni Cafer Aksay’ın danışmanlığını yaptığı TÜBİTAK Bilim Fuarında 24 Proje sergilendi. Ahlak, Toplum için gerekli midir? Ortak değerlerin sosyal birliği sağlamadaki yeri ve önemi nedir? Sanatın akademik başarıya katkısı var mıdır?

Matematik Öğretmeni Hülya Ars ’ın danışmanlığını yaptığı, Pascal üçgeninin gizemli sırları nelerdir?

Felsefe Öğretmeni Recep Arıca’nın danışmanlığını yaptığı, Canlılara Karşı Şiddet Eğitimi, Alt-üst sınıflar arasındaki iletişim,

Rehber Öğretmen Mevlüt Çatal’ın danışmanlığını yaptığı, Meslek seçiminde anne-babanın rolü nedir?

Almanca Öğretmeni Hatice Yılmaz Akgün’ün danışmanlığını yaptığı; Stroop testi.

Matematik Öğretmeni İrem Aksu’nun danışmanlığını yaptığı, Çivilerle alan hesabı. Temassız Elektrik, Sıfırın varsayım olduğunu göstermek Pisagor teorimi ve ispatları. Paradoksal göz yanılmaları, İmkânsız şekiller

Radyasyon azaltıcı doğal gereçler, En yakın onluğa ve yüzlüğe yuvarlama

Matematik Sanatı. Stres çarkını kullanarak matematiği eğlenceli öğretme

Sayılarla resim yapma, EMP silahı, Çamaşırları yağmurdan koruyan otomatik sistem. Resim çizen robot, Şırıngalarla hidrolik sistem

Hazneli faraşlı süpürge projeleri yer aldı.

Erdemli Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği 6. Fizik Olimpiyatları Madalya ve ödül töreni yapıldı. Törenden önce Fizik olimpiyatına katkıda bulunan Erdemli Belediyesi ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür edildi.

Birinciye; tam altın ve madalya, ikinciye; yarım altın ve madalya, üçüncüye; çeyrek altın ve madalya takdim edildi.

Olimpiyat birincisi Toros Fen Lisesi öğrencisi, Atakan Yıldırım’a madalya ve ödülünü Erdemli Kaymakamı Avni Kula verdi.

Olimpiyat ikincisi Toros Fen Lisesi öğrencisi, Andre Bal’a madalya ve ödülünü Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu verdi.

Olimpiyat üçüncülüğünü ise TED Mersin Koleji öğrencisi Belfin Alaca’ya madalya ve ödülünü Erdemli İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin tarafından verildi. Açılış sonrası toplu anı fotoğrafı çektirildi.