GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2019 17:28   Güncelleme : 20-05-2019 17:51

Atam İzindeyiz

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Erdemli’de törenlerle kutlandı. Törene Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Topçu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, İlçe milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Gaziler, daire amirleri sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Atam İzindeyiz

İlk tören Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Adem Kılıç tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.

İkinci tören ise Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ilçe Spor Müdürü Adem Kılıç günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kılıç, Türk milletinin ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Kılıç, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadelenin ateşini yaktığı gün olduğunu belirterek bugünün çok önemli olduğunu söyledi.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz diyen Kılıç, ‘’Büyük insan Atatürk Cumhuriyetimizi koruma ve kollama görevini gençlere bırakmıştır bu nedenle bugünün önemi çok büyüktür. Eğer bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, ezanımız minarelerden okunuyorsa bunu borçlu olduğumuz bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Sevgili gençler günün kutlu olsun’’ dedi.

Konuşmanın ardından çeşitli sportif dallarda derece alan sporculara ödülleri ilçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin ile Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü tarafından verildi.

Şiirlerin okunduğu kutlamada çeşitli sportif gösteriler yapıldı.

Gösterilerde en dikkat çekici unsur ise, Erdemli halk eğitim Müdürlüğü adına Sezen Boyar’ın nezaretinde Teakvando kursu alarak gösteri yapan Türkiye’nin ilk erişkin kadın ve kızlarının ‘’Ölürüm Türkiye’m’’ türküsü eşliğinde yaptıkları spor gösterileri oldu. Genelde gösterileri gençler ve çocuklar yaparlardı ancak bu sefer anneler de kızları ve çocuklarına destek olmak gençlerin yanında durmak için  gösteriler sunarak bayrama damga vurdular.