GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2019 16:34   Güncelleme : 20-05-2019 16:34

Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Kargıpınarı Belediye Spor Kulübünü ziyaret ederek kulüp başkanı Hüseyin Boz, Muay Thai dünya şampiyonu ve Milli Takım Antrenörü Dilek Uçar ve kulübün futbol antrenörü Yıldıray Keser’den çalışmalar hakkında bilgi aldı, sporcu aileleri ile görüştü.

Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret

Kulüp başkanı Hüseyin Boz, kulüp bünyesinde, Muay Thai, Kick Boks, Wushu ve futbol olmak üzere 4 dalda faaliyet gösterdiklerini söyledi. Kargıpınarı belediye Spor kulübü bünyesinde toplam 250 sporcunun bulunduğunu belirten Boz, bunlardan 150 sporcunun futbol 100 tanesinin de salon sporlarına gittiğini belirtti. Futbol da Mersin Birinci Amatör Kümede mücadele verdiğini kaydeden Boz, salon sporlarında ise sporcuların her birinin ayrı yeteneğe sahip olduklarını vurguladı.

Salon sporlarındaki faaliyetlerde Muay Thai’de dünya şampiyonluğu elde eden aynı zamanda kendi yetiştiği bölgeden çıkarak Milli Takım Antrenörlüğü yapan Dilek Uçar’ın talebeleri ise çıktıkları ringlerde Avrupa derecelerini toplayarak Erdemli’ye getirdiğine dikkat çeken Başkan Boz, salon sporlarında da gençlerin şu dereceleri elde ettiğini kaydetti:

‘’Wushu dalında Ebubekir Çelik Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa mücadelesinde Avrupa ikincisi olmuştur. Gülsüm Beyza çakır da Rusya’nın Moskova kentinde yapılan Wushu müsabakasında Avrupa 2. Olmuştur. Yine Nursu Söylemez de Wushu da Türkiye üçüncülüğü elde ederken aynı sporcu Muay Thai dalında ise okullar arasında yapılan müsabakalarda Türkiye üçüncülüğünü ede etmiştir. Salon sporlarında en minik sporcunun ise Ayşe Sude Gök’ün minikler okullar arası yarışmada üçüncülük elde ederek çıtayı hep yüksek tutmuşlardır.’’

Kargıpınarı Belediye Spor Kulübünü ziyaret ederek sporcularla sohbet eden Erdemli Kaymakamı Avni Kula, tüm sporcuları başarılarından dolayı kutladığını söyledi. Sizleri sık sık ziyaret edeceğim diyen Avni Kula, başarılara ortak olmak amacı ile ilçenin tüm protokolünü ziyarete getireceğini vurguladı.