Son Aşure Sorkun'da
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSon Aşure Sorkun'da

Erdemli Belediyesi mahallelerde Aşure etkinliklerinin sonuncusu Erdemli’ye bağlı Sorgun Mahallesinde yapıldı. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “aşure işin bahanesi bizim amacımız vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların hizmet ihtiyaçlarını tespit etmektir” dedi.

Son Aşure Sorkun'da
Bu içerik 2671 kez okundu.

Her yıl geleneksel olarak Erdemli Belediyesince düzenlenen Aşure programları, Sorgun mahallesinde yapılan programla son buldu. Erdemli’nin en uzak mahallerinden birisi olan Sorgun’da Muharrem ayı münasebetiyle gerçekleştirilen programda belediye başkanı Tollu ve yetkililer vatandaşların sorunlarını da dinlediler.

Aşure etkinliğinde bir teşekkür konuşması yapan Sorgun Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldız Erdemli Belediyesinin mahalleye sunduğu hizmetlerden övgüyle bahsederek teşekkürlerini dile getirdi. Yapılamaz denilen birçok hizmetin şuan kullanımda olduğuna dikkat çeken Yıldız “Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu hizmet adamıdır. Kendisinden isteyip de yaptıramadığımız hiç bir hizmet yoktur” dedi. Yetkililerden alınan bilgilere göre Erdemli Belediyesince Sorgun mahallesine yapılan hizmetler şöyle sıralandı: Zindan köprüsünün yapılması, üst köy mahallesinden zindan köprüsüne kadar asfalt yapılması, çocuk oyun parkı yapılması, Çakalkayrak köprüsünün yapılması, değişik mevkilere büz koyulması, daha önce patika olan yollar şimdi kamyonların bile rahatça geçebileceği şekilde yapılması.

Sayılan hizmetleri asla yeterli görmediklerine değinen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “mahallerimizde en küçük hizmet eksikliği kalmayıncaya kadar çalışmalarımız devam edecek” dedi. Sorgun mahallesine parke hizmetini de getirdiklerini belirten Başkan Tollu, ancak hava koşullarının kendilerini zorladığını buna rağmen hizmetlerin tamamlanacağını söyledi. Sadece Sorgun’da değil, Erdemli’nin her yerinde eşit ve kaliteli hizmetler yaptıklarını beyan eden Tollu, “bizim dönemimizde Erdemli gerçek hizmetle tanıştı” dedi.

Aşure programı sonrasında mahallede bulunan hizmet yerlerini gezen Başkan Tollu, Sorgun mahallesi ilk ve ortaokuluna da uğrayarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Okulun eksikliklerini de bizzat tespit eden Başkan Tollu eksikliklerin giderilmesi için talimatlar verdi. 

erdemli ajans erdemli belediye aşure
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu