GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2019 13:42   Güncelleme : 14-05-2019 13:42

EZO Başkanı Rasim Şahin Çiftçilerin Gününü Kutladı

Erdemli Ziraat Odası (EZO) Başkanı Rasim Şahin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutladı.

EZO Başkanı Rasim Şahin Çiftçilerin Gününü Kutladı

Başkan Rasim Şahin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajında şunları söyledi:

“Ülkemizin gıda ihtiyacının karşılanması yanında, yetiştirdiği ürünlerini ihraç ettirerek ekonomiye can veren cefakâr, fedakâr ve paylaşımcı ve emektar çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü tebrik ederek başlamak istiyorum.

Sadece ülkemizdeki değil, dünyadaki tüm çiftçilerimizi, dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapılmaksızın baştacımız olduğunu ifade etmek isterim. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer ve sevgisini katan, elde ettiği gelire kanaat ederek onuruyla yaşam tarzını benimseyen ve toplumumuzun her kademesinde saygınlığı hak eden çiftçilerimizin hak ettiği refah seviyesine ulaşması için, Erdemli Ziraat Odası olarak çaba ve gayretlerimiz sürmektedir.

Bu anlamda, yediğimiz içtiğimiz tüm gıdalarda çiftçimizin hakkı ve alın teri vardır. Ülkemizin gelişmesinde, ekonominin büyümesinde, üretimin çeşitlendirilmesi ve artırılmasında, refah seviyemizin yükselmesinde, sağlıklı ve güvenli gıda temininde, her türlü zorluğa rağmen alın terini dökerek tarladan soframıza en güzel ürünü gönderen kıymetli çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”