GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2019 13:06   Güncelleme : 14-05-2019 13:06

EZO Meclis Başkanı Aşkın Şahin’den Çiftçiler Günü Kutlaması

Erdemli Ziraat Odası Meclis Başkanı Ziraat Mühendisi Aşkın Şahin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

EZO Meclis Başkanı Aşkın Şahin’den Çiftçiler Günü Kutlaması

Aşkın Şahin, 14 Mayıs baharın yaza dönüşünü, toprağın ekinlerle bezenip bütün cömertliğini ve bereketini dünyanın en meşakkatli işini icra eden çiftçilerimize sunmaya hazır oluşu müjdesinin verildiği bir gün olduğunu söyledi.

EZO Meclis Başkanı Aşkın Şahin mesajında, ‘’Bölgemiz coğrafi konumu, iklim yapısı bakımından dünyanın ender ve sayılı yerlerinden biridir. Cumhuriyetin kurulduğu günden bu yana canla başla uğraşan Türk çiftçisinin sorunlarının çözülmesi en büyük arzumuzdur.  Yıllardır beklentilerini bir başka bahara ertelemek zorunda kalan çiftçimiz gereğince desteklenmelidir. Çiftçimiz en büyük fedakârlığı yapan insanlardır. Her şeye rağmen üretimden vaz geçmeyip ülkemizin ihtiyacı olan gıda üretimini sağlaması ve en önemlisi de köylerinde yaşayarak atalarımızın emanet ettiği toprakları korudukları için tüm çiftçilerimize minnettarım. Böyle çalışkan insanların hizmetkârı olmaktan onur duyuyorum. Tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun’’ dedi.