GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2019 17:20   Güncelleme : 13-05-2019 17:29

Başkan Seçer Erdemli’de İftara Katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli’de esnaf gezisi yaptı muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile buluştu, Dr. Devlet Bahçeli Meydanında iftar programına katıldı.

Başkan Seçer Erdemli’de İftara Katıldı

Esnaf gezisi sonrası Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘’Ben her 100 kişiden 45’inin oyunu alan birisi olarak herkesin belediye başkanıyım. Siyasette tecrübem var. Herkese eşit hizmet edeceğimi herkes bilmeli’’ dedi.

Erdemli’ye yapılması gereken hizmetleri bildiğini anımsatan Seçer, belediyeyi 2 katrilyon liralık borçla devraldığını bunun 670 milyon lirasının esnafa olan borçlar olduğunu söyledi. Acilen esnafa olan borcu ödemek gerektiğine işaret eden Seçer, ‘’Biz belediye başkanlığını kazandık ancak meclisteki aritmetik bizden yana değil. Meclisteki matematiksel üstünlük AK Parti ile MHP’li üyelerde. Esnafa olan borçlarımızı ödemek için meclisten borçlanma yetkisi isteyeceğim. Siz değerli muhtarlarımızdan tanıdığınız sözünüzün geçtiği meclis üyelerine yetki verilmesi konusunda baskı uygulamanızdır’’ dedi.

Gelir getirici hizmetler konusunda hazırladıkları birçok projeyi en kısa zamanda başlatacaklarını kaydeden Seçer, ‘’Belediyeye merkezi hükümetten gelen paylarda azalma yaşandı. Aylık 75 milyon lira olan gelirimiz 50 milyona, İller Bankasından gelen gelirimiz ise 30 milyondan 15 milyona geriledi. Açığımız hızla büyüyor bu nedenle acilen meclisten yetki istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Muhtarların sorularını da cevaplandıran Vahap Seçer, daha sonra Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında büyükşehir tarafından verilen iftar yemeğine katıldı. Halka kısa bir konuşma yapan Seçer tüm Erdemlilerin Ramazan’ını kutlayarak birlikte iftar açtı.

Erdemli Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki iftara Başkan Seçer’in yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel,  CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Erdemli İlçe Başkanı Ali Yardımcı, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.