EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-05-2019 17:23   Güncelleme : 10-05-2019 17:23

Metem’de Öğrencilere Alan Tanıtımı ve Kariyer Günü Tanıtımı

Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 9. Sınıf öğrencilerine alan tanıtımı ve kariyer günü programı düzenledi.

Metem’de Öğrencilere Alan Tanıtımı ve Kariyer Günü Tanıtımı

Programda Çocuk Gelişimi ve eğitimi alanının önemi, alandan mezun olduktan sonra iş bulma imkânları, alanın kariyer avantajları, özel eğitimde çocuk gelişiminin önemi, alandan mezun olduktan sonra Yükseköğretime geçiş imkânları, doğru tercihin önemi ve ülkemizde alanın geleceği konuları ele alındı.

Öğrencilerin büyük ilgiyle katıldığı programda Alan şefi Zeynep Dere, ülkenin geleceği olan sevgili gençlerin; alan seçimi ve meslek tercihi konusunda fikirlerine ışık tutmak ve onların yolunu aydınlatarak doğru karar vermelerine yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Okul müdürü Mustafa Tat da yaptığı konuşmada, gençlerin hayatlarında alan ve meslek seçiminin çok önemli olduğunu vurguladı.  

Tat, Mersin Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emine Yılmaz Bolat, Araştırma Görevlisi Dr. Oğuzcan Çığ, Özel Eğitim Uzmanı Neslihan Canpolat Çiğ, Erdemli 75. Yıl Anaokulu Müdürü Sedat Toker, Erdemli AKD KIDS kurum sahibi Hilal Akın’a programa katıklarından dolayı teşekkür etti.

Mustafa Tat, programı düzenleyen Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı Şefi Zeynep Dere başta olmak üzere emeği geçen alan öğretmenleri Figen Demirtaş,  Gülsüm Güldalı, İlknur Ötlü Kocaoğlu, Nilgün Çoğun  ve Betül Dervişoğlu’na teşekkür etti.