EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-05-2019 17:07   Güncelleme : 10-05-2019 17:16

Minikler Trafik Kurallarını Uygulamalı Öğrendi

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Erdemli Belediyesi Tarafından Alata Mahallesinde yeni yaptırılan ‘’Çocuk Trafik Eğitim Parkurunda’’ öğrencilere trafik eğitimi verildi. Erdemli Jandarma Komutanlığı Trafik Denetleme Şubesi ekipleri tarafından uygulamalı trafik eğitimi verildi. Minikler Başkan Mükerrem Tollu’ya ve Jandarmaya teşekkür ettiler.

Minikler Trafik Kurallarını Uygulamalı Öğrendi

Minik öğrencilerle neşeli bir ortamda trafik dersi veren ekipleri, Erdemli jandarmasının Çeşmeli ’den Kızkalesi’ne kadar sorumluluk alanlarında insanların can ve mal güvenliği için 7-24 görev yaptıklarını vurguladı. Trafik ekiplerinde öncelikli olarak minik öğrencilerin can güvenliği için 7 trafik ekibi, 6 motosiklet ekibi olmak üzere toplam 13 ekibin görev yaptığını vurgulayan jandarma ekipleri, ‘’7’den 70’e trafik kazalarına hep birlikte dur diyelim’’ sloganıyla denetimleri aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.

Erdemli Belediyesi ‘’Çocuk Trafik Eğitim Parkuru ’’nda öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi veren Jandarma ekipleri, ana sınıfı çocuklarına boyama, diğer öğrencilere de bilgilendirici broşür ve çikolata ikramında bulundular.

Jandarma ekipleri, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ’ya ilçeye böyle güzel bir eğitim parkuru kazandırmasından ve çocukların küçük yaşta eğitimden geçirilmesine katkı sağlamasından dolayı teşekkür etti.

Tollu, öğrencilere Jandarma ekiplerinin trafik haftası etkinlikleri kapsamında uygulamalı eğitim vermelerinden memnun olduğunu söyledi. Ağaç yaş iken eğilir atasözünden yola çıkarak trafik eğitiminin daha küçükken öğretilmesinin faydalı olacağından dolayı Jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Trafik bilincinin azlığı nedeni ile meydana gelen kazalarda binlerce vatandaşın can kaybına milyonlarca liralık maddi hasar meydana gelerek milli servetin heba olmasına neden olduğunu kaydeden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu şöyle konuştu:

‘’Artık Çocuk Trafik Eğitim Parkurunu tam teşekküllü olarak yaptık ve çocuklarımızın eğitimine başladık. Bu çocuklar gelecekte ülkemizin teminatı olacaklar. Şimdiden trafik eğitimini uzman kişilerden almaları bizleri mutlu ediyor. Tüm okullarımızdaki çocukların burada eğitim almalarını sağlayacağız. Biz onları çok seviyoruz. Ayrıca öğrencilerimize trafik eğitimi veren Jandarma ekiplerine teşekkür ediyoruz.’’