GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2019 16:36   Güncelleme : 10-05-2019 16:38

Erdemli Belediyesi’nden Su Taşkınlarına Önlem

Erdemli Belediyesi, Şehit Polis Bayram Göde İlkokulu ve Ortaokulu drenaj hattının temizliğini yaparak, su taşkın riskini ortadan kaldırdığı bildirildi

Erdemli Belediyesi’nden Su Taşkınlarına Önlem

Erdemli Belediyesi, yapılara zarar verebilecek olan suyun doğal veya yapay yollarla uzaklaştırılmasını sağlayan drenaj kanalının üzerinde bulunan Şehit Polis Bayram Göde İlkokulu ve Ortaokulunda gerçekleştirdiği temizleme çalışmalarıyla, su taşkınlarına karşı önlemini aldı.

Mevsim şartlarına göre alt ve üst zemine zarar verebilen suyun, bu tip etkilerini ortadan kaldırmak için yapı bulunan araziden uzaklaştırılmasını sağlayan drenaj kanallarından birinin yer aldığı Pınarbaşı Şehit Polis Bayram Göde İlkokulu ve Ortaokulunda meydana gelen tıkanma ile harekete geçen ekipler müdahalede bulunarak temizliği gerçekleştirdi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür dileklerini ileten okul yöneticileri, eğitim kurumunun altından geçen kanalın ağaç kökleri ile tıkandığını ve açılması için Belediye’den talepte bulunduklarını belirterek, taleplerinin anında yerine getirildiğini kaydetti.

Konuyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Eğitim işi oldukça önemli bir iş. İşte bu yüzden sağlıklı koşullarda eğitim verebilmeleri için talepte bulunan tüm kurumlara destek oluyoruz. Bu kapsamda zaman zaman kurumlarımızın boya, badana, temizlik, çevre düzenlemesi işlerini üstlendiğimiz gibi Şehit Polis Bayram Göde İlk ve Ortaokulumuzun altında bulunan drenaj hattının temizliğini yapmış bulunuyoruz. Böylece çocuklarımızın kış aylarında yaşanabilecek bir taşkından etkilenmesini önledik” dedi.

Başkan Tollu, tüm kurumlara ihtiyaç duyduklarında belediye olarak destek sunacaklarını sözlerine ekledi.