Miniklerden Sıfır Atık Defilesi
AdvertAdvert


Miniklerden Sıfır Atık Defilesi

Erdemli Sultan Akın İlköğretim Okulu öğrencileri EKO Okul projesi kapsamında atık malzemelerden yaptıkları ürünleri okul bahçesinde sergiledi.

Miniklerden Sıfır Atık Defilesi
Bu içerik 754 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Yaklaşık 600 eserin yer aldığı serginin açılışını Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ahmet Ateş, Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Hasan Şen ve veliler birlikte yaptı.

Sergiyi gezen Kaymakam Kula, Sultan Akın İlkokulu Müdürü Fatih Öngeli ve proje yürütücüsü Belkıs Günar ’dan proje hakkında bilgi aldı. Kula, öğretmen ve öğrencileri çevreye gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik etti.

Öğrenciler atık malzemelerden oluşturup kendi tasarımlarının ön plana çıktığı atıklardan oluşan elbise defilesi de sundular.  STEM kulübü çalışmaları. E-twinning projeleri. Resim çizen araç, güneş enerjisiyle çalışan araçlar ve evler, atık malzemeden robot, Mavi kapaktan yer küre. Yanar dağ, atık malzemeden giysi defilesi gibi ürünler sergilendi.

EKO Okul (Yeşil Bayrak) Projesi hakkında bilgi veren Proje yürütücüsü Belkıs Günar ile Sultan Yıldız, OKO Okul hareketliliğinin dünyanın her noktasında uygulandığını ancak EKO Okul Projesi kapsamında Erdemli’de Yeşil Bayrak alan tek okulun Sultan Akın İlkokulu olduğunu kaydettiler.  İki yıl önce Yeşil Bayrak almanın okul olarak kendilerini mutlu ettiğini belirten proje koordinatörlerinden Belkıs Günar, projenin amacının öğrencilerde çevre bilincine dikkat çekmek olduğunu belirtti.

Öğrencilerde çevre bilincini geliştirmek amacı ile çeşitli gezi ve etkinliklere katıldıklarını ifade eden Günar, projenin aynı anda birçok amaca hizmet ettiğini belirterek, ‘’Proje sayesinde çocuklarımız artık su ve elektrik israfı konularında daha bilinçli, çevre temizliğini yerinde yaparak ve yaşayarak öğrenme imkanı buldular.  Projeyi geçen yıldan bu yana uygulamaktayız ve çok iyi dönütler aldık. Bu nedenle de bu yıl Yeşil Bayrak almaya hak kazandık. Tüm bu çalışmalar esnasında sadece öğrencileri değil velileri de projeye dahil ederek zengin bir çevre bilinci oluşturduk. Şu anda Yeşil Bayrak almanın haklı gururunu yaşıyoruz’’ dedi.

Okul Müdürü Fatih Öngeli, projenin uygulamasında emeği olan okul müdür yardımcısı Belkıs Günar, öğretmenler Sultan Yıldız ve diğer tüm öğretmenlere, velilere, Proje ürünlerinin sergisini ziyarette bulunan ilçe kaymakamı Avni Kula’ya, Belediye başkanı Mükerrem Tollu ile ilçe milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından çeşitli müzik gösterileri sunuldu, sergi gezildi.

erdemli ajans sultan akın ilkokulu erdemli erdemli haber eko okul
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
İŞ-KUR’ un Engelli İstihdamı Proje Başvuruları Başladı
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Önce Eğitim Aldılar Sonra Bisiklet Turuna Çıktılar
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Erdemli Belediyesi Yeni Yollar Açıyor
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
Halk Eğitim’in İftarlı Anneler Günü Kutlaması
kartal escort