SPOR
Giriş Tarihi : 07-05-2019 17:52   Güncelleme : 07-05-2019 17:52

Oryantiring Türkiye Birincisi Erdemlispor

Erdemli Spor Kulübü tüm spor dallarında olduğu gibi Oryantiring branşında da Türkiye birinciliğini alarak Erdemliyi gururlandırdı.

Oryantiring Türkiye Birincisi Erdemlispor

Erdemli Spor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül, Sivas’ta yapılan Türkiye Oryantiring şampiyonasında Erdemli takımının birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecelerini aldıklarını söyledi.

Takımımızda şu anda gelecek vadeden sporcular bulunuyor diyen Morgül, . ‘’Önümüzdeki yıllarda milli takıma gidebilecek çok değerli sporcularımız mevcuttur. Biz Erdemli Spor olarak Oryantiring’ de Mersin ‘de en eski ve en tecrübeli bir ekibiz. Bu anlamda ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” dedi.

Sivas’ta yapılan Türkiye Oryantiring şampiyonasında takımın ilk gün yarışlarında oldukça zorlu bir parkurda mücadele ettiğini vurgulayan Morgül, ‘’1. Gün yarışmalarında E:50 kategorisinde Ahmet Yaşar, İkincilik,  2. gün Birincilik ve 3. Gün ise Üçüncülük madalyası kazanmıştır. Uzun parkurda E 50 kategorisinde kulübümüz antrenörü Ahmet Yaşar uzun parkurda Türkiye birincisi olarak yine efsanevi bir rekora imza atmıştır’’ diye konuştu.

Tüm branşlarda en yüksek çıtayı yakalayacaklarını, Türkiye birinciliği ve uluslararası arenada Türk Bayrağını en yüksek burçlarda dalgalandıracaklarını vurgulayan Morgül, şunları kaydetti:

‘’İnançlı sabırlı, mücadeleci, özgüvenli, vatan ve bayrak sevgisiyle yetiştirdiğimiz sporcularımız başarı grafiklerini sürekli olarak yükselterek Erdemlimizi ve Mersin’imizi en güzel şekilde temsil etmektedirler bu başarıda baş rol oynayan değerli hocalarımız Mehmet Güzel ve Ahmet Yaşar’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Erdemli Spor Kulübü Oryantiring Şube Başkanı Kamil Yeşilyurt ise sporu ve sporcularımızı seviyoruz diyerek, en iyi derecelerin alınmasında en büyük paya sahip hocalarımızı ve onların talebelerinin hepsini tebrik ettiğini belirtti.