EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-05-2019 17:33   Güncelleme : 07-05-2019 17:33

Eğitimin Güzelliği

Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 11. Sınıf öğrencileri, Erdemli İlkokulu anasınıfı öğrencileriyle birlikte ‘’deney Şöleni’’ düzenledi. Şölende hazırlanan masalarda anasınıfı öğrencileri ve çocuk gelişimi ve eğitimi alanı 11. Sınıf öğrencileri birlikte çeşitli deneyler yaparak farklı bilgiler keşfetme şansı yakaladı.

Eğitimin Güzelliği

Öğrenciler birlikte yaptıkları gıda maddelerini davetlilere ikram etti. Kâğıttan gemiler yaparak suda yüzdüren öğrenciler, süt deneyiyle mikropları nasıl yok edeceklerini öğrendiler. Su değirmeniyle enerji üretildiğini keşfeden öğrenciler daha birçok deneyi uygulama fırsatı yakaladılar.

Alan Şefi Zeynep Dere öğretmenleri Figen Demirtaş, Betül Dervişoğlu,  Gülsüm Güldalı’nın birlikte hazırladığı etkinlik beğeni topladı.

Ders öğretmenleri, Betül Dervişoğlu 11. sınıf öğrencilerinin erken çocuklukta program dersi kapsamında fen ve matematik konusunu sınıfta işledikten sonra öğrencilerini çocuklarla bir araya getirerek hem öğrendikleri teorik bilgileri uygulama fırsatı sundular hem de daha kalıcı bir öğrenme gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirttiler.

Figen Demirtaş,  hazırladıkları deneyleri yaparken öğrencilerin ve çocukların çok keyif aldıklarını belirtti. Gülsüm Güldalı, Deneyin çocuklar için çok önemli olduğunu ve çocuklarda gözlem yapma sorumluluk alma neden sonuç ilişkisi kurma becerilerini geliştirdiğini söyledi.

Erdemli ilkokulu anasınıfı öğretmeni Emel Sümbül de, Çocuklar için çok farklı ve keyifli bir deneyim olduğunu söyleyerek katkı sağlayan herkese teşekkür etti.