EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-05-2019 16:37   Güncelleme : 07-05-2019 16:37

Zeka Oyunu Türkiye Şampiyonasında Erdemli İkincilik Aldı

Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Şampiyonası Bursa’da yapıldı. Şampiyonada Mersin’li öğrencileri birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde ederek şampiyonluk kupasını Mersin’e taşıyarak Mersin’in gururu oldular.

Zeka Oyunu Türkiye Şampiyonasında Erdemli İkincilik Aldı

Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında ülke genelinde gerçekleştirilen Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Şampiyonası’nın finali Bursa’da gerçekleşti.  

Bursa İl MEM  ile Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Mersin’i 8 öğrenci ile temsil edildi.

Mersin Yenişehir-24 Kasım Ortaokulu öğrencisi Çınar Topal Pentago oyununda Türkiye birinciliğini elde ederken Erdemli Ayaş Ortaokulu öğrencisi Mehmet Çetin Özgen Mangala oyununda Türkiye İkincisi, Silifke-Ahmet Necati Hancıoğlu ilkokulu öğrencisi Hira Sağcan da Qbitz oyununda Türkiye üçüncülüğünü elde etti. Böylece şampiyonanın en gözde sporcuları ve dereceleri Mersin’den çıktı.

2019 TAZOF&MEB işbirliği ile gerçekleşen Türkiye Zeka ve Akıl Oyunları Final Turnuvası sonuçlarına göre Mersin takım halinde, Kırıkkale ile birlikte en başarılı il olarak birinciliği paylaşmıştır. 

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, şampiyonada emeği geçen herkese teşekkür ederek, öğrencilere başarılar dileğinde bulundu.