KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-05-2019 15:48   Güncelleme : 07-05-2019 15:48

Türkülerin Dansı Topluluğundan Muhteşem Gösteri

Erdemli Belediyesi Türkülerin Dansı topluluğu, muhteşem bir gösteri gerçekleştirdi.

Türkülerin Dansı Topluluğundan Muhteşem Gösteri

Müzikleri, besteci-aranjör Taner Demiralp ve Necmi Kıran tarafından, seslendirmesi ise Erol Eren tarafından yapılan Türkülerin Dansı Topluluğu, Erdemli Kültür Merkezinde dev bir gösteri düzenledi.

Sarı Gelin, Ah Yalan Dünya gibi Türk Kültürünün önemli eserleri ile icra edilen gösteriye, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

11 Anadolu ezgisi eşliğinde, görsel şovlardan oluşan gösterinin genel sanat yönetmenliğini gerçekleştiren Zekai Erdemir,  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya sanata ve sanatçıya verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Gösteri sonrasında, gençlere önemli değerlerin aktarılması için hazırlanan ‘Gençliğe Hitabe’ ve ‘Andımız’ yazılı plaketleri takdim eden Başkan Mükerrem Tollu yaptığı konuşmada, ilçe gençleri ve çocuklarını kötü alışkanlıklardan korumak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini, onları sanata, spora ve kültürel faaliyetlere yönlendirdiklerini vurgulayarak, emeklerinden dolayı hem öğrencilere hem ailelerine hem de Zekai Erdemir’e teşekkür etti.

Eğitimin sadece okulda olamayacağını bildiren Başkan Tollu, gençlerin ve çocukların gelişimine katkı sunmak için sosyal alanda yaptıkları çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.

Gençlerin toplumsal değerlere sahip olabilmesinin ve kültürel değerlerin yaşatılmasının önemli olduğuna dikkat çeken Tollu, bu sebeple böyle anlamlı bir hediye tercih ettiklerini söyledi.