SPOR
Giriş Tarihi : 07-05-2019 14:59   Güncelleme : 07-05-2019 14:59

Erdemli Spor Mersin Süper Ligde

Mersin birinci amatör küme Play Of grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Erdemli Spor, Erdemli Tayyar Güven Stadında oynadığı maçta rakibi Boynuinceli spora birinci dakikada attığı golle Mersin Süper Amatör ligine çıkmaya hak kazandı. Her iki takımın Erdemlili olmasından dolayı karşılaşma derbi havasında geçti. Erdemli Sporun daha ilk dakikada golü yakalaması karşılaşmaya renk kattı heyecan doruğa çıktı. Sahadan galip ayrılan Erdemli Spor oyuncuları kulüp başkanı Mehmet Morgül ‘e 33. Yıl armağanı verdi.

Erdemli Spor Mersin Süper Ligde

Erdemli Spor Play Of karşılaşmalarında toplam 10 maç yaptı. Karşılaşmalar esnasında 3 mağlubiyet alan Erdemli Spor aldığı 15 puanla Mersin Süper Amatör Ligine ikinci sırada çıkan üç takımdan birisi oldu. Erdemli Spor yeni sezonda kardeş ve renk daşı Erdemli Belediye Spor ile birlikte şampiyonluk mücadelesi verecek. Erdemli Belediye Spor ile Erdemli Spor yeşil sahalarda hep Erdemliyi konuşturacaklar.

Maç sonrası ilk tebrik Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile rakip takım başkanı Hasan Yaldız’dan geldi. Başkan Tollu, Erdemli Spor başkanı Mehmet Morgül’ü arayarak başarılarından dolayı tebrik etti. Hasan Yaldız da Morgül ve ekibini başarılarından dolayı kutladı.

Erdemli Spor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada; ‘’İnandık başardık. Bugün kazanarak bir üst ligde Erdemlimizi temsil etmeye hak kazandık. Erdemli spor her dalda verdiği mücadeleden başarı ile çıkıyor. Bizi karşılaşmada yalnız bırakmayan Kaymakamımız Avni Kula beye,  Emniyet Müdürümüz Ahmet Şahingözlü ’ye Erdemli Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin’e adli ve idari yargı mensuplarına, kamu kurum kuruluş müdürlerimize STK başkanlarımıza kulüp yöneticilerimize taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Erdemli Belediye başkanımız Mükerrem Tollu ’ya, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’a ve tüm sporseverlere takımımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Futbolcularımızı tebrik ediyorum. Hocamız Vehbi Özdemir’e teşekkür ediyorum. Bizim kulübümüz oyuncularımız teknik ekibimiz yöneticilerimiz taraftarlarımızla aile ortamı gibidir. Biriz beraberiz. Birlikten kuvvet doğar birlikte hayır ayrılıkta azap vardır diyerek Erdemlimizin tanıtımı için gece gündüz çalışıyoruz. Ben bu galibiyeti Erdemlimize armağan ediyorum. Her şey Erdemli için durmak yok yola devam’’ dedi.

Erdemli Spor kulübü başkan vekili Salih Yılmaz, başkan yardımcısı iş adamı Kamil Yeşilyurt, Başkan yardımcısı Ali Öngel ile Genel Sekreter Yasin Gürsoy da başarılarından dolayı Mehmet Morgül ile teknik heyet ve sporcuları tebrik etti.

Erdemli Spor Antrenörü Vehbi Özdemir de konuşmasında, ‘’İnandık başardık. Bize inanan ve güvenlerin bize olan inancını boşa çıkartmadık. Başkanımız Mehmet Morgül’e yöneticilerimize taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri asla yalnız bırakmadı. Teşekkür ediyoruz. Oyuncularımızı kutluyorum. Ayrıca Boynuinceli Spor Kulübü bugün yenilmiş olsa da şampiyonluğu hak eden takımlardan biriydi. Hiç bir zaman ezilmedi mücadeleyi son haftaya hatta son dakikaya kadar taşıdı 2. Yılında bu büyük başarıdır. Boynu inceli spor kulübü başkanı Hüseyin Yaldız ve Yönetim kurulunu taraftarını kutluyorum. Ligin en diri takımını oluşturdular’’ şeklinde konuştu.

Erdemli Ajans olarak Mersin Süper Amatör Liginde mücadele edecek olan Erdemli Spora başarılar diliyoruz.