Bakan Elvan, “Erdemli’nin Emri Olur”
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBakan Elvan, “Erdemli’nin Emri Olur”

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Erdemli’de konuştu, ‘’Hizmetlerimizi herkese anlatın’’

Bakan Elvan, “Erdemli’nin Emri Olur”
Bu içerik 8506 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, beraberinde AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik ile birlikte Erdemli ilçe teşkilatını ziyaret ederek ilçe başkanı Mehmet Topçu’dan bilgi aldı.

Bakan Elvan, 1 Kasım seçimlerinden bu yana geçen 1 yıllık dönemde il geneline ve Erdemli’ye yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili bilgi verdi, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Parti binası önünde vatandaşlara yaptığı konuşmada, ilçeye bir Adet Baraj, 10 gölet, EDAŞ'tan 20 milyon liralık elektrik altyapı yatırımı yapıldığını, Adliye binası yapımı için ödeneğin ayrıldığını ve ihalesinin ise Kasım ayı içinde yapılacağını söyledi.

Bakan Elvan, Çeşmeli Taşucu arasındaki otoban yapımı için ihaleye çıkılacağını, Erdemli-Ayrancı yolunun ilk etapta Erdemli çıkışından itibaren 10 kilometrelik alanda bölünmüş yol yapılacağını, Silifke –Mut  arasına bölünmüş yol yapılacağını ve burası için 10 adet tünel yapılacağını belirtti.

Erdemli içine yapılması planlanan üç adet battı çıktı ve üst geçitler için yapılan çalışmalar sonucu fiziksel engel çıktığı bunun içinde hedefin Otobana hız vererek ilçenin trafik problemini böyle çözmeye karar verdiklerini hatırlattı.

 İŞ-KUR için çalıştırılacak eleman sayısının artırılmasını isterken, bakan ise  sayının artırılacağını belirtti. Kayacı Mahallesine yapılması planlanan spor tesisi için ödeneğin ayrıldığını ve ihaleye çıkartılacağını belirtti.

Narenciyeye 2016 yılında iyi teşvik verildiğini belirten Bakan Elvan, 2017 yılında da iyi teşvik verileceğini, teşviğin ne kadar olduğunu Ekonomi Bakanının yakında açıklayacağı müjdesini verdi.

Bakan Elvan, hem kendisi için hem de partisi için Erdemli ilçesinin çok önemli olduğunu belirterek, ‘’Erdemlilerin isteği benim için emirdir. Emirleri yerine getirmeye hazırım’’ dedi. Bakan daha sonra Mersin’e gitmek üzere ilçeden ayrıldı. 

Haberimizin fotoğrafları için galeri linkini tıklayın

 

erdemli ajans lütfi elvan erdemli AK Parti
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi