EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-04-2019 22:00   Güncelleme : 26-04-2019 22:00

Erdemli Anadolu Lisesinde Fizik Olimpiyatı

Erdemli Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği 6. Fizik Olimpiyatları diğer ilçelerden de büyük ilgi gördü. Fizik olimpiyatına 17 okuldan 47 öğrenci katıldı ve 20 soru soruldu.

Erdemli Anadolu Lisesinde Fizik Olimpiyatı

Birçok okuldan çok sayıda öğrencinin katıldığı fizik olimpiyatı Erdemli Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirildi. Açış konuşmasını Okul Müdürü Celil Murat Çelik yaptı. Amaçlarının öğrencileri bilimsel düşünmeye sevk etmek ve fizik bilimini sevdirmek olduğunu belirten Çelik, "Siz gençlerimizi geleceğe hazırlamak zorundayız. Bugün altıncısını gerçekleştirilen fizik olimpiyatı bundan sonraki yıllarda da devam ettirilecek ve gelenek devam edecektir. Bugün sizlere sorulacak fizik soruları fizik bilimini daha çok sevmenizi sağlayacaktır. Amacımız, bu olimpiyatı ulusal ve uluslararası boyuta taşımaktır. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Fizik olimpiyatında katılan öğrencilere 20 soru sorulduğunu ve soruların TÜBİTAK Fizik Olimpiyatları'nın birinci basamağına eş değer sorulardan oluştuğunu belirten Çelik, ilginin yüksek olmasından mutlu olduklarını kaydetti.

Erdemli Anadolu Lisesi Fizik Olimpiyatı Komite Başkanı Fizik Öğretmeni İlhan Güllü de öğrencilere fiziği sevdirmek ve yetenekli öğrencileri ortaya çıkarmak için böyle bir olimpiyatı düzenlediklerini dile getirdi.

Mersin 6. Fizik Olimpiyatı sonuçlarının, 8 Mayıs günü sonuçlanacağı, dereceye giren öğrencilere 22 Mayıs günü Erdemli Anadolu Lisesi “TÜBİTAK Bilim Fuarında”  törenle ödüllerinin verileceği bildirildi.

Altıncısı düzenlenen fizik olimpiyatına 17 okuldan 47 öğrenci katıldı.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç’ın olimpiyat zilini çalmasıyla Erdemli Anadolu Lisesi 6. Fizik olimpiyatı başladı.