EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-04-2019 21:35   Güncelleme : 26-04-2019 21:35

Erdemli’de Hacı Adaylarını Bilgilendirme Semineri

Erdemli İlçe Müftülüğü hac vazifesini yerine getirecek olan hacı adaylarına yönelik “2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

Erdemli’de Hacı Adaylarını Bilgilendirme Semineri

Erdemli Ulu Cami Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Hac bilgilendirme seminerinde konuşan Erdemli İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, Hacca gitmeden önce ve hac yolculuğu esnasında yapılması gerekenleri anlatarak, hacı adaylarına tavsiyelerde bulundu.

Hac vazifesinin hakkıyla yerine getirilmesi gerektiğini ve ibadetten alıkoyacak her şeyden uzak durulması gerektiğini ifade eden Erenay, “Sizler Rahmanın misafirleri olarak Hacca gitmeye hak kazandınız, bu yolculuğun tekrarı olmayabilir. Hac vazifesini yerine getirmek üzere çıkacağınız bu yolculuğu sıradan bir seyahat ve sıradan bir gezi olarak algılamayalım. Hakkıyla eda edilen bir hac ibadeti, o kulu bütün günahlarından arındırarak günahsız bir hale getirir” dedi.

Dr. Erenay, hac yolculuğuna çıkacak olanların hac ibadetlerini en güzel şekilde yapmaları gerektiğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

‘’İnancımıza göre doğduğu gündeki gibi günahlarından arındırılmış olarak sağlık, sıhhat içerisinde makbul ve mebrur bir hac vazifesini yaparak evlerinize dönmenizi temenni ediyoruz. Erdemli Müftülüğü ve görevlileri olarak Hac ibadetiniz bitinceye kadar sizlerle beraberiz olduğumuzu bilmenizi isterim ve bu süre içerinde görevlilerimiz tüm hacı adaylarımızın hizmetinizdedir.”

Hacı adaylarının katıldıkları eğitim seminerlerinde, Medine’de yapılacak görevler ve hizmetler, Tavaf, Say, İhramdan çıkma, Arafat’a hazırlık, Arafat vakfesi, Müzdelife vakfesi, Şeytan taşlama, Ziyaret tavafı gibi konularda hacı adayları bilgilendirildi.