GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2019 21:28   Güncelleme : 26-04-2019 21:28

Erdemli’den Erzurum’a Gönül Köprüsü

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün Şubat ayında başlattığı “ÜLKENİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ" adlı ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım kampanyası kapsamında Erzurum Faik Güngör Ortaokulu öğrencilerine eşofman, ayakkabı ve tişört yardımı yaptı.

Erdemli’den Erzurum’a Gönül Köprüsü

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Ateş, “Başlattığımız yardım kampanyasının Mersin, Erdemli ve Ülke genelindeki basın da geniş yer alması sonucunda, Erzurum Faik Güngör Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları Ekibi öğrencilerini Erdemli Halk Eğitimi Merkezimize ulaşmasına vesile olmuştur. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını bildirmeleri sonucun da Kurum olarak yapılan yazışmalar neticesinde Kurum Müdürü Ahmet Ateş, Müdür Yardımcısı Ali Cila, Okul Aile Birliği Başkanı Eray Aldemir, usta öğreticilerimiz Nurhan Çarpar, Surhan Mavi Öncülüğünde ve Erdemli’mizin Yardım sever Esnaflarının desteği ile İki halk oyunları ekibinin Eşofman, Ayakkabı, Tişört ihtiyaçları karşılandı. Bugün Kargoya verilen Malzemelerin Erzurum Yakudiye Faik Güngör Ortaokulu öğrencilerini ısıtacaktır. Ayrıca Erdemli’mizde Çanakkale’ye çok gitmek isteyen iki öğrencimiz de bu proje neticesinde Çanakkale Gezisine gönderildi.

Ülkenin neresin de olursa olsun Tüm çocuklar bizlerindir. İmkanların elverdiği kadar yardımlarımız devam edecektir” dedi.

Müdür yardımcısı Ali Cila’da böyle bir mutluluğa vesile olan Erzurum Faik Güngör Ortaokulu Müdürü ve Halk Oyunları Eğiticisi Ufuk Abravcı’ya teşekkür etti.