EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-04-2019 21:11   Güncelleme : 12-11-2020 22:23

Öğrenciler Kazalara Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi

Kocahasanlı Ortaokulu öğrencileri bölgede meydana gelen ölümlü motosiklet kazalarına dikkat çekmek üzere D-400 Karayolunda 5 kilometre pedal çevirdiler.

Öğrenciler Kazalara Dikkat Çekmek İçin Pedal Çevirdi

HABER DERVİŞ ÇÖMEZ

Kocahasanlı Ortaokulu öğrencilerinin önünde başlayan güvenli bisiklet kullanma etkinliği D-400 Karayolu üzerinden Erdemli Balıkçı Barınağına kadar polislerin eşliğinde pedal çevirdi. Öğrenciler burada verilen dinlenme molasının ardından aynı disiplin üzere geri okula döndü.

50 öğrencinin katıldığı bisiklet sürme etkinliği öncesi minik öğrencilere kask dağıtıldı, güvenli bisiklet sürme ve sağlıklı yaşam konusunda bilgiler aktarıldı.

Etkinliğe katılan ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç, öğrencilere bisiklet kullanırken kask takmalarından dolayı tebrik etti.

Karaağaç, ‘’Hepimiz biliyoruz ki, bölgemizde meydana gelen ölümlü motosiklet kazaları oranı çok yüksek. Sizler kazalara dikkat çekmek için 4 yıldır pedal çeviriyorsunuz. Sizlerin kast kullanılmadan meydana gelen motosiklet kazalarına dikkat çekmek üzere yaptığınız bu örnek davranıştan dolayı kutluyor, herkesi de sağlıklı ve güvenli bisiklet ve motosiklet kullanırken kask takmaya davet ediyorum. Bundan sonra bu etkinlik proje kapsamında geleneksel hale getirilecektir. Sizlere ve okul yöneticilerinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kocahasanlı Ortaokulu Müdürü Ziya Şensoy ise, bisiklet etkinliğine gelecek yıldan itibaren diğer okulların da katılacağını belirtti. Çocukların güvenli ve sağlıklı bisiklet sürme etkinliğinde yol güvenliğini sağlamalarından dolayı Erdemli Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerine teşekkür eden Şensoy, etkinliğe okulun 5,6,7,8’inci sınıflardan toplam 50 öğrencinin katıldığını bildirdi.

Bisiklet etkinliğine katılan öğrencilerden İlhan Sarınç, güvenli bisiklet kullanırken kask takılmasına ve meydana gelen kazalara dikkat çekmek için bisiklet etkinliğine katıldığını söyledi. Kız öğrenciler ise meydana gelen motosiklet ve bisiklet kazalarına dikkat çekmek için bu etkinliğe katıldıklarını dile getirdiler.

Güvenli bisiklet kullan sağlıklı yaşa adı verilen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç, Şube Müdürü Ahmet Selbi, Okul Müdürü Aziz Şensoy öğretmenler ve öğrenciler katıldı.