GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2019 21:00   Güncelleme : 25-04-2019 21:07

Erdemli'de Adalet Ormanına Bin Fidan Dikildi

Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Adalet Ormanı' projesi kapsamında Erdemli'de Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Aydınlar Mahallesinde 10 dönümlük alana bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Erdemli'de Adalet Ormanına Bin Fidan Dikildi

Adalet Ormanına fidanlar Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, Hakim ve Savcılar, Erdemli Adliyesi personelleri, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, Sarıkaya İlkokulu, KYK yurdunda kalan öğrenciler tarafından dikildi.

Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik öğrencilere ve katılımcılara fidanın nasıl dikileceğini göstermesi ve Başsavcı Durmuş Ali Karakoca ile birlikte ilk fidanın dikilmesinin ardından etkinliğe katılanlar tarafından bin fidan ‘Erdemli Adalet Ormanına’ dikilerek can suyu verildi.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca fidan dikim etkinliğinde yaptığı konuşmada Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında yapılan protokol neticesinde Erdemli Adliyesi ve Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ortaklaşa Aydınlar Mahallesinde Adliye Personeli ve öğrencilerle birlikte dikimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Diktiğimiz fidanların ülkemizin geleceği için çok önemli bir adım diyen Karakoca, ‘’Ormanlarımız memleketimizin akciğerleridir. Geleceğe dair bırakacağımız en güzel miraslardan birisidir. Bugün burada dikili bir ağacımızın olması ve buraya dikilecek diğer ağaçlarla burada bir ‘Adalet Ormanının oluşması gerçekten gurur vericidir. Katılan, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu ormanın vatana millete hayırlı olmasını diliyorum" dedi.