GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2019 18:06   Güncelleme : 25-04-2019 18:06

Müftü Erenay, “Erdemli Halkı Hayırda Yarıştı”

Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay, Hafızlık Kur'an Kursları ve 4-6 Yaş Kur'an Kursları yararına düzenledikleri yardım kermesinin amacına ulaştığını söyledi.

Müftü Erenay, “Erdemli Halkı Hayırda Yarıştı”

Yardım kermesinin birlik, beraberlik ve muhabbet ile tamamlandığını vurgulayan Erenay, “Gerçek şu ki iman edip iyi işler yapanlara gelince, elbette biz iyi iş yapanların ecrini zayi etmeyiz.” ayetine mazhar kılarak Rabbim yapılan hizmetin karşılığını dünyada ve ahirette hesapsız versin. Kermesimize maddi manevi yardım eden, zerre miskal dahi olsa destek veren kardeşlerimize Rabbim iki cihanda saadetler ihsan eylesin'' dedi.

İlçe Müftüsü Dr. Hayri Erenay, bu tür kermeslerin sadece maddi değil, manevi kazançları da beraberinde getiren hizmetler olduğunu belirtti. Açmış olduğumuz stantlara konulan ürünler, el emeği göz nuru ürünler sahiplerine büyük hayır kazandırdığına inanıyoruz diyen Dr. Erenay, şöyle konuştu:

‘’Bu güzelliklerin halkımıza ulaşması için çalışan din görevlilerimiz, Kurân Kursu Öğreticilerimiz, İŞ-KUR çalışanlarımız ve kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimiz sevap kazanmaktadırlar. Düzenlemiş olduğumuz kermeste alışveriş yapanlar da maddi-manevi destek verenler de hep birlikte hayırda yarıştılar. İnşallah niyet hasıl olur. Güzelliklerin ortaya çıkmasında katkısı olan Erdemli Müftülüğü çalışanlarına, kermesimize maddi manevi katkılarını esirgemeyen Erdemli'nin erdemli insanlarına ve bizleri bu hayır hizmetinde yalnız bırakmayan halkımıza teşekkür ediyorum.''