EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-04-2019 17:49   Güncelleme : 25-04-2019 17:53

Kurs Merkezi Kayıt Sınavına Büyük İlgi

2017-2018 yılında hizmet vermeye başlayan Erdemli Belediyesi Lise Hazırlık Kurs Merkezi, yeni dönem kayıtları için yaptığı sınava öğrenciler büyük ilgi gösterdiği bildirildi.

Kurs Merkezi Kayıt Sınavına Büyük İlgi

Erdemli Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği anlayışı ile oluşturduğu ve ücretsiz hizmet veren Lise Hazırlık Kurs Merkezi ile eğitim desteği sunmaya devam ediyor. Üç farklı branşta eğitim veren Kurs Merkezi, yeni dönem kayıt sınavını gerçekleştirdi.

2400 öğrencinin katıldığı sınav sonuçlarını 24 Nisan’da açıklayan Kurs Merkezi Müdürü Atilla Koç, ana kayıtların 25 Nisan- 4 Mayıs arasında gerçekleştirileceğini kaydetti. Geçen eğitim sezonunda 113 öğrenciyi nitelikli okullara yerleştirerek bölge sıralamasında birinci olan Merkez, velilerden tam not aldı. Belediye hizmetlerinden memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya ve Kurs yetkililerine teşekkür dileklerini iletti.

Projeyle birçok il ve ilçede örnek olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı değerlendirmede, “Bu güne kadar ilçemizde birçok ilke imza attık, ancak bunların en önemlilerinden birisi eğitime verdiğimiz destek oldu. Zira ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizin, vatana ve millete hayırlı bireyler olarak yetiştirilmesi en büyük arzumuzdur. Bu amaçla kurduğumuz Eğitime Destek Kurs Merkezlerimiz, çok şükür ki istediğimiz başarıyı yakaladı. Bugün, taleplerde yaşadığımız yoğunluk da bu başarının göstergesidir. Biliyoruz ki ailelerin en kıymetli varlıkları çocuklarıdır. Çocuklarını bizlere emanet eden anne ve babalara teşekkür ediyorum. Bugün sınava girecek öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.