GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2019 17:05   Güncelleme : 23-04-2019 17:16

Erdemli'de Gökyüzü Rengarenk Oldu

Erdemli Belediyesi bu yıl 6.'sı düzenlediği Uçurtma Şenliğinde 5 bin çocuğu sevindirdi. Çocuklar uçurtmalarıyla gökyüzünü rengarenk yaptı. Çocuklar adeta Gökkubbenin altında hayatın bütün renklerinin özgürce uçabileceği mesajını da vermiş oldular.

Erdemli'de Gökyüzü Rengarenk Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte 5 bin uçurtma dağıtıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye hizmetlerinin sadece yol, asfalt gibi fiziki hizmetlerden oluşmadığını, bu etkinlik sayesinde, binlerce çocuğun mutluluğuna vesile olmanın da belediyenin hizmetlerinden ve en önemli görevlerinden olduğunu dile getirdi. Erdemli Belediyesi'nin en önemli hizmetinin insanlara dokunmak olduğunu vurgulayan Başkan Tollu, "çok güzel bir organizasyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çocuklarımızın yüzünü güldürmek bizim en önemli hedefimizdi. Onları sevindirdiğimiz için hem kişisel hem de kurumsal anlamda çok mutluyum" dedi.

Saatler öncesinden Dr. Devlet Bahçeli Meydanını dolduran vatandaşlar belediye başkanı Mükerrem Tollu’ nun uçurtmaları dağıtmasının ardından gökyüzü renklere büründü. Kimi vatandaşlar çocukları ile birlikte alandan uçurmasını havalandırırken kimileri de deniz kenarından rüzgarı da arkalarına alarak uçurtmalarını havalandırdılar.