GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2019 22:53   Güncelleme : 22-04-2019 22:53

Başkan Mehmet Yılmaz’ın 23 Nisan Kutlaması

Tömük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Mehmet Yılmaz’ın 23 Nisan Kutlaması

Başkan Mehmet Yılmaz mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirildiğini hatırlatarak, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacağına inandığı çocuklara armağan ettiğini belirtti.

Başkan Yılmaz "Bugün, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğunun simgesini oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Mustafa Kemal Atatürk tarafından çeşitli engelleri aşarak 23 Nisan 1920'de kuruluşunun 99. yıl dönümüdür. Atatürk tarafından bütün çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocukların tek evrensel bayramı olma özelliği taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum" ifadelerine yer verdi.