EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-04-2019 19:27   Güncelleme : 22-04-2019 19:44

Debi Akademi’den Muhteşem Konferans

Erdemlinin sosyal ve kültürel ihtiyaç ve beklentilerine hizmet etmeyi kendilerine amaç edinen DEBİ Akademi eğitimci Ahmet Şerif İzgören’i getirerek sevenleri ile buluşturdu.

Debi Akademi’den Muhteşem Konferans

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen ‘’At şu adımı’’ konulu konferansı dinlemek üzere çok sayıda kişinin gelmesi sonucu salonu tıklım tıklım doldurdu. İzgören’i dinlemek isteyen hayranları konuşma sahnesine oturarak izlediler.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, DEBİ Akademi yönetim kurulu üyeleri Mustafa Yeşilyurt, Kamil Yeşilyurt, Cafer Tayyar Yeşilyurt, Kemal Yeşilyurt, Dr. Şamil Şensoy, daire amirleri ve eğitimciler ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Konferans öncesi DEBİ Akademi Okulları Genel Koordinatörü Burak Burakgazi eğitim üzerine özlü bir konuşma yaptı.  

Burakgazi, sevgili Ahmet Şerif İzgören hocamızın çok özel konferansında, sizlerle bir arada olmaktan Debi Akademi olarak büyük mutluluk duyuyoruz diye belirtti.

Bu konferans, Debi Akademinin kurulma ve gelişim sürecinde yeni ve önemli bir aşamayı temsil ettiğini kaydeden Burakgazi, ‘’Bu kapsamda, verdiğimiz eğitimin niteliğiyle birlikte, eğitim kurumumuzun taşıdığı misyon çerçevesinde bilimsel ve kültürel konferanslarla çocuklarımızın ve sosyal çevresinin gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz’’ dedi.

Öğrenme asla sadece zihinsel bir süreç olarak görülmemesi gerektiğine dikkat çeken Burakgazi, öğrenmenin duygusal yönleri de ihmal edilmemesi gerektiğini vurguladı.

İlgi ve motivasyon, gerçek bir öğrenmede asla göz ardı edilemeyecek kavram olduğunu anımsatan Burakgazi, ‘’Bizim amacımız düşünsel ve ahlaki alışkanlıklar edinecek olan öğrencilerimizi geliştirmektir.

Bu kadar önemli bir konuda uluslararası ve ulusal düzeyde eğitim ve bilimsel çalışmalara eşsiz katkıları olmuş Saygıdeğer Hocamız Ahmet Şerif İzgören ’i siz değerli konuklarımızla birlikte ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Buraya gelerek bizleri onurlandırdığı için Değerli Hocamıza Debi Akademi ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz’’ diye kaydetti.

Debi Akademide; Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını dikkate alarak tam öğrenmeyi gerçekleştirmek. En güncel, en etkili bilimsel kuram ve modelleri uygulamak, akademik bir sistemle gelişmek, akademik başarı ile birlikte bilim, kültür, sanat ve spor alanlarında da çok yönlü bireyler yetiştirmek. E-Portfolyo, Web. 2.0 ve bilgisayar destekli öğretim uygulamalarıyla etkili okul sistemlerini uygulamak. 2 Farklı Dilde Yabancı Dil Eğitimi Gerçekleştirmek, Öğrenen okul ve öğretmen anlayışıyla özverili, çalışkan, gelişime açık, çözüm odaklı, donanımlı ve nitelikli bir kadro ile çalışmak; bu kapsamda üniversiteler ve paydaş kurumlarla işbirliği yapmak amacında olduklarını ifade eden Burakgazi, sözlerine şöyle devam etti:

‘’Karakter, değerler ve kişilik gelişim programımızla eğitimde milli ve manevi kimliğimizi güçlendirmek. Aklın ve bilimin ışığında ilerlemek, sürekli öğrenen ve gelişen bir kurum olmak. AB projeleri ve ulusal projeler geliştirmek, uluslararası vizyonla öncü bireyler yetiştirmek. Anne-Baba eğitim programları, konferanslar, seminerler, yetişkin eğitimleri ve toplumsal sorumluluk projelerimizle bölgemizin sosyal ve kültürel gelişimine katkılar sunmak ülküsündeyiz.’’

Debi Akademi Nitelikli Konferanslar Serisi, Kişisel Gelişim Uzmanı Ahmet Şerif İzgören’in katılımıyla devam etti. İzgören’in Başarı, isteklendirme, iletişim gibi birçok konuyu ele alındığı konferansa Erdemli halkı yoğun ilgi gösterdi.