GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2019 18:33   Güncelleme : 22-04-2019 18:39

Başkan Tollu Koltuğu Devretti

23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile minikler bir günlüğüne de olsa ilçenin yönetimini sağladı.

Başkan Tollu Koltuğu Devretti

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu makamını Alata İlkokulundan Ece Korkusuz ile Yiğit Efe Anacık adlı öğrencilere bıraktı.

Erdemli Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü ise Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu öğrencilerinden Elif Rana Cırık ile Halil Efe Deniz’e bıraktı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile başkanlık koltuğuna Alata İlköğretim Okulu öğrencilerinden Ece Korkusuz ve Yiğit Efe Anacık oturdu.

Bir günlük başkanlık yapan minik öğrencilerin ilk talimatları, Çocukları teknoloji bağımlılığından kurtarmak için sosyal ve kültürel faaliyetlerin arttırılması oldu.

Belediye Başkanlığının zor bir görev olduğunu dile getiren Ece Korkusuz, sokak hayvanlarına yönelik projeler geliştirmek adına talimatlarını verirken Yiğit Efe Anacık ise, çocuk parklarına kamera sistemi yerleştirilmesi ve bekçi görevlendirilmesi talimatını verdi.


Erdemliyi geliştirdiği projeler ile daha güzel noktalara taşıyan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ ya teşekkür eden öğrenciler, tüm çocukları ve ailelerini 23 Nisan Salı günü sahil bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında gerçekleştirecekleri uçurtma şenliğine davet ettiler.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise öğrencilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Egemenliğimizin ve ulusal varlığımızın garantisi çocuklarımız, aynı zamanda bizlerin aynasıdır diyen başkan Tollu, ‘’İşte bu yüzden onların, hayallerini geliştirmek ve geleceğini inşa etmek için birçok projeye imza atıyoruz. Eğitimden sanata, kültürden spora her konuda onlara yeni yaşam alanı oluşturuyoruz. Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimizin yegâne koruyucusu çocuklarımız, geleceğimizin ve modern Türkiye’nin kurucusudur. Bu yüzden, bizlerle fikirlerini paylaşan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor bayram günü tüm çocukları uçurtma şenliğine davet ediyorum” dedi.

Erdemli Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü’yü ise Şehit Öğretmen  Hacı Ömer Serin İlkokulu Müdürü Mehmet Taş, Müdür Yardımcısı Gökhan Bölükbaşı, öğretmenleri Duran Cihan Öğrenciler Elif Rana Cırık, Halil Efe Deniz ile öğrenci velisi Hacı Mahmut Cırık’ı konuk etti.

Emniyet Müdürü Şahingözlü’ nün makamına oturan öğrencilerin ilk talimatı ise, üniversite ve lise sınavlarının yaklaştığı şu günlerde motosiklet sürücülerinin çok fazla ses yapmalarının engellenmesi, parkların sürekli denetim altında tutulması, çocukların güven içinde oynamalarının sağlanması talimatı oldu.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Emniyet Müdürü öğrencilere birer polis şapkası ve anahtarlık armağan etti.

Emniyet Müdürü Şahingözlü, minik müdürün sözlerine harfiyen uyulacağını ve insanları rahatsız eden her türlü gelişmelere engelleyeceklerini kaydetti.