Bu Seçim Başka Seçim
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Seçim Başka Seçim

Erdemli ilçesinde öğrenciler Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsil Heyeti seçimlerini yaptı.

Bu Seçim Başka Seçim
Bu içerik 3532 kez okundu.

Seçimde Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Ali Öztürk ile Erdemli Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Kayalı 25’er oy aldı. Her iki adayın da 25’er oy alması  sonucu kura çekildi,  kurada Ali Öztürk başkan seçildi

Erdemli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi Muhiddin Özsu’nun  Divan Başkanlığını yaptığı seçimde,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaağaç başkanlığında yapıldı.

Seçimde 119 delegeden 79’u oy kullandı. 20 okul temsil başkanının aday olduğu seçimde  başkanlığa Erdemli Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11 sınıf öğrencisi Ali Öztürk seçildi. Öztürk seçim sonrası kendisine başkanlığı layık gören tüm arkadaşlarına teşekkür ederek, öğrenci arkadaşlarının hakları için çalışacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaağaç ta yaptığı konuşmada, ‘’Bu tür etkinliklerle  Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulmasını arzulamaktayız. Hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Yapılan seçimde iş başına gelen temsil heyetine başarılar diliyorum’’ dedi.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: “Ali Öztürk başkan, Mehmet Kayalı başkan vekili, Semanur Taştan ise katip üye seçildi.”

 

erdemli ajans öğrenci temsilci seçim erdemli milli eğitim
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi