EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-04-2019 18:35   Güncelleme : 18-04-2019 18:35

Kırsal Kalkınma Projesi Erdemli’de Anlatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanacak olan Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından sağlanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi Erdemli’de tanıtıldı.

Kırsal Kalkınma Projesi Erdemli’de Anlatıldı

Proje kapsamında Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda,  Çok Paydaşlı Platform toplantısında Mersin Tarım ve Orman Bakanlığı Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Barış Kılınç, Erdemli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mesut Yıldız, mahalle muhtarları ile proje ekipleri bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Erdemli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mesut Yıldız, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından da mali destek verilen projenin 8 yıl süreceğini belirterek, projenin toplam 95 milyon avroluk bütçesinin bulunduğunu söyledi.

Bu projenin ülke genelinde Adana, Mersin, Osmaniye, Kastamonu, Sinop ve Bartın illeri olduğunu ve projenin bu illerde uygulanarak toplamda 30 bin kırsal haneye ulaşılacağını kaydeden Yıldız, projenin amacının 600 rakım üzerindeki çiftçilerin refah düzeylerinin yükseltilmesi olduğunu belirtti.

Toplantıya, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Orhan Sarı, Erdemli Ziraat Odası Genel Sekreteri Aydın Çiftçi muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.