EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-04-2019 18:24   Güncelleme : 18-04-2019 18:24

Erdemli’de İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) “6.Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi” düzenledi.

Erdemli’de İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi

Erdemli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen zirve saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Zirvenin açılışında konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, yerli ve milli teknolojinin önemine değindi.

Bir ülkenin gelişip rekabet gücünün oluşması için hem ekonomik hem de teknolojik olarak gelişmesi gerektiğini anımsatan Kula, ‘’Salona girdiğimizde üniversiteli gençlerimiz teknolojik yenilikleri ve ürettikleri teknolojileri gösterdi. Gelecekte güçlü olmak için her türlü teknolojik donanıma sahip olmamız gerekiyor. Milli ve yerli yazılımı geliştiren yenilikler sunan öğrencilerimizi kutluyorum’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında, Türkiye’nin özellikle teknolojik gelişmelere hızlı ayak uydurmak zorunda olduğunu söyledi.

Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizin önünün daha fazla açılması gerektiğine inanıyorum diyen Başkan Tollu, ‘’Gençlerimize tavsiyem kullanacağımız teknolojinin yazılımını da sizler yapın. Başka ülkelerden aldığımız teknolojinin yazılımı da o ülkelere ait se bize sadece o teknolojiyi kullanma hamallığı düşer. Bu nedenle kullanacağımız teknolojinin mutlaka yazılımını da biz yapmalıyız. Zirve nedeni ile sergilenen ürünler bizi geleceğe yönelik umutlandırmıştır daha fazla milli teknolojiye ihtiyacımız var onları da sizler sayesinde elde edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik de konuşmasında bu yıl zirvenin altıncısını düzenlediklerini ve zirvenin iki gün süreceğini belirtti.

Geçmişte zirve, alanında uzman birçok kişiye ev sahipliği yaptığını vurgulayan Çelik, bu tür etkinliklerin öğrencilerin geleceklerine ayna tuttuğunu ve kendilerini ifade ettiğini kaydetti.

Çelik, önümüzdeki yıllarda da bu etkinliğin geliştirilerek sürdürülebilmesi adına çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Zirveye Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Erdemli ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Erdemli Ziraat Odası Genel Sekreteri Aydın Çiftçi, İŞ-KUR Erdemli Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, öğretim üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.