SPOR
Giriş Tarihi : 17-04-2019 20:59   Güncelleme : 17-04-2019 20:59

Şampiyonlardan Başkan Tollu’ya Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Okul Sporları kapsamında düzenlenen Yıldızlar futbol turnuvasında Bölge Şampiyonu olan Akdeniz Ortaokulu Futbol takımı belediye başkanı Mükerrem Tollu ’yu makamında ziyaret ettiler.

Şampiyonlardan Başkan Tollu’ya Ziyaret

Ziyarete Okul aile birliği yönetimi Kamil Boran, Adem Koşar ile Kemal Yeşilyurt ile Okul Müdürü Uğur Türkmen de katıldı. Belediye başkanı Mükerrem Tollu, gençliğe yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu söyledi.

Spor çocuklarımızı hem bedenen hem de zihnen olarak dinç kalmasını sağlar, bu da derslerinde başarıyı getirir diyen başkan Tollu, ‘’Çocuklarımızın bu başarısında önemli katkısı olan Cevdet Kavzak hocama da teşekkür ediyor bu başarıyı yarı finallerde de bekliyorum” dedi.

Okul Müdürü Uğur Türkmen da konuşmasında sporcuların ulaşımı konusunda sağladığı desteklerden dolayı teşekkür etti.

Okul takımını çalıştıran Beden Eğitimi Öğretmeni Cevdet Kavzak ise önceki yıl Türkiye 9. Olan futbol takımının bu sene de bölge elemelerinde birinci olduğunu kaydetti.

Kavzak, Mersin’i yarı finallerde temsil etmeyi hak kazanan okul futbol takımının bu başarının tesadüf olmadığını söyledi. Kavzak, ‘’Bu başarıda çocuklarımızın antrenmanlara disiplinli bir şekilde katılması ve ailelerin çocuklarına desteği çok önemli’’ dedi.

Ziyaret başkanın oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.