EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-04-2019 19:57   Güncelleme : 17-04-2019 19:57

Erdemli’de ‘’Eğitimde Kaliteyi Artırma Çalıştayı’’ toplantısı

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük başkanlığında ‘’Eğitim Öğretimde Kaliteyi Artırma Çalıştayı’’ düzenledi.

Erdemli’de ‘’Eğitimde Kaliteyi Artırma Çalıştayı’’ toplantısı

Çalıştayın açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Erdemli’deki eğitim kalitesini arttırmak için düzenledikleri 3 günlük çalıştaya 165 öğretmenin katıldığını söyledi.

Açıkyörük, Yaşanan sorunların doğru tespit edilmesi, çözüm önerilerinin paylaşılması, her öğrencinin çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına kullanan duyarlı ve nitelikli bireyler olarak yetişmesinin amaçlandığını belirtti.

Eğitim sürecinde duyulan ihtiyaçlar ile öğrencilerin hem mutlu olmalarını hem de öğrenmelerini sağlayarak fırsat eğitimine önem verecek etkinlik ve projelerin ortaya çıkmasını arzuladıklarını vurgulayan Açıkyörük şöyle konuştu:

‘’Her okuldan birer okul öncesi öğretmeni, birer sınıf öğretmeni ve ortaokullardan birer dal öğretmeni olmak üzere toplamda 165 öğretmenimizin katılımıyla 3 günlük bir çalıştay planladık. Üç günün sonunda öğretmenlerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar planlanacaktır. Emeği geçen ve katkı sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çünkü biliyoruz ki birlikte daha güçlüyüz.” Dedi.