YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-04-2019 19:13   Güncelleme : 17-04-2019 19:13

Ayyıldız Gezginleri Yine Güzellikler Diyarına Götürdü

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği, üyelerini her hafta ayrı bir güzellikle buluştururken bu sefer ki rotası Konya’de Lale Bahçeleri ve çevresindeki güzellikler oldu.

Ayyıldız Gezginleri Yine Güzellikler Diyarına Götürdü

Konya yöresini gezmeye giden dernek üyeleri Erdemli ’den çıktıktan sonra ilk durakları Konya Asya Lale Bahçeleri oldu. İsmil lale bahçelerine yurdun her köşesinden olduğu gibi ilçemizden de Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri de gitti.

Rengârenk lalelerin arasında kendilerini cennet bahçelerinde hisseden Ayyıldız gezginleri zamanı iyi değerlendirerek gönüllerince fotoğraf çektirip anı ölümsüzleştirdiler.

Ayyıldız gezginleri sadece lale bahçelerini gezmedi ardından Konya, İstiklal Harbi Müzesini, Mevlâna Hazretlerini ve Mevlâna Müzesini de gezdi.

Gezinin en önemli kısmı da unutulmadı tabii ki Konya’ya gelinir de etki ekmek yenilmez mi diyerek etli ekmeğin tadına da bakıldı.

Günü birlik gezinin sonunda tarihi Sille Köyünü de gezen gezginler, Sille köyünde Aya Elena kilisesini görüp Sille tarihi evleri arasında yürüyüş yaptılar.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Emre Erçelik, her hafta sonu yaptıkları doğa gezisinin ardından kültürel geziler de düzenlediklerini bu haftaki gezilerinin Konya olduğunu söyledi.

Aynı tarihlerde geçen yıl da lale bahçesi, Mevlana ziyareti ve Sille köyü ziyaretleri gerçekleştirdiklerini anımsatan Erçelik, bölgenin ve ülkenin güzelliklerini yerinde görmenin mutluluğunu dernek üyeleri olarak hep birlikte yaşadıklarını vurguladı.

Erçelik, Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği olarak katılımcı tüm üyelerimize, tüm gezi esnasında ulaştırmamızı sağlayan araç şoförlerimize, gezimizi ölümsüzleştiren Ömer Faruk Eren ağabeyimize, yaptığımız tüm faaliyetlerimizi haber yaparak kamuoyuna duyuran Erdemli Ajans ve yöneticilerine ve tüm katılımcılara teşekkür ettiklerini kaydetti..