KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 17-04-2019 18:30   Güncelleme : 17-04-2019 18:30

Mersin Çocuk Festivali Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Mersin Çocuk Festivali’ne sayılı günler kaldı. Her yıl Mersinli çocukların dört gözle beklediği ve birbirinden renkli aktivitelerin yer aldığı festival, 22-23 Nisan tarihleri arasında Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açacak.

Mersin Çocuk Festivali Başlıyor

Mersinliler tarafından büyük beğeni toplayan Uluslararası Çocuk Festivali, renkli aktiviteleriyle Mersinli miniklere ve ailelerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu doyasıya yaşatacak.

Dans gösterilerinden tiyatro oyunlarına, konserlerden yarışmalara, turnuvalardan yetenek atölyelerine, spor müsabakalarından oyun istasyonlarına kadar birbirinden eğlenceli, renkli ve aynı zamanda eğitici etkinlikleri Mersinlilerle buluşturmaya hazırlanan Uluslararası Çocuk Festivali, minik misafirlerini bekliyor. Açık alanlar, çim alanlar, serbest etkinlik alanları, oyun parkları ve üç farklı salonda düzenlenecek olan etkinlikler ile oldukça geniş bir aktivite alanı ile ziyaretçilerine kapılarını açan festivalde, çocuklar doyasıya eğlenirken, aileler de bu coşkuya ortak olma imkânı bulacak. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tüm çocukları ve Mersin halkını festivale davet etti. Seçer, "Bu festivalimizin gelecek yıllarda da çıtasını yükselterek devam ettireceğiz. Bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı şimdiden en içten dileklerimle kutlarken, festivalimize tüm çocuklarımızı ve ailelerini davet ediyorum” dedi.

Festival dolu dolu programıyla ziyaretçilerini bekliyor

22-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Mersin Çocuk Festivali, iki gün boyunca birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

22 Nisan Pazartesi günü saat 10:00’da kapılarını açacak olan festivalin birinci gününde açılış seremonisi ve dans gösterilerinin ardından Ferdinand adlı film gösterisi, Köstebekgiller tiyatro gösterisi, bubble şov, Hacivat ve Karagöz gölge oyunu ve dijital oyunlar başta olmak üzere gün boyu sürecek olan pek çok etkinlik düzenlenecek.

Festivalin ikinci günü olan ve aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisan’da ise birbirinden güzel etkinlikler minikleri bekliyor olacak.  Saat 10:00’da başlayan etkinlikler kapsamında, ilk gün etkinliklerinin yanı sıra Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler tiyatro gösterisi, Ukrayna, Bulgaristan, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Gürcistan, Hindistan, Halk dansları gösterisi, Barış Manço şarkıları konseri, birçok etkinlik ve pek çok aktivite yer alacak.

Minikler oyun alanları ile eğlenceye doyacak

3. Mersin Çocuk Festivali’nde etkinliklerin gün boy devam ettiği üç farklı salonun yanı sıra açık alan etkinlikleri ve çim alan etkinlikleri de Mersinli minikleri bekliyor olacak. Şişme oyun grupları, atölyeler, yarışmalar, yarış pistleri, geleneksel oyunların sergileneceği açık hava etkinliklerinde minikler ayrıca Midilli atlar ile gezinti yapmanın keyfini yaşayacak.

Babalar ve oğulları futbol turnuvasında rakiplerini bekliyor

Mersin Çocuk Festivali miniklerin doyasıya eğleneceği etkinlikler ve aktivitelerin yanı sıra ailelerin de çocuklarına eşlik edeceği aktiviteler sunuyor. Özellikle her yıl büyük beğeni toplayan ‘Futbol Turnuvası’ bu yıl da futbolda iddialı olan babalar ve oğullarını bekliyor.