GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2019 18:20   Güncelleme : 17-04-2019 18:20

Sevgi Ormanına Bin Fidan Dikildi

Erdemli Ziraat Odası (EZO) ile Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) adına oluşturulan ‘’Sevgi’’ ormanına Sedir, Kızılcık ve Ahlat fidanlarından oluşan toplam bin adet fidan dikimi yapıldı.

Sevgi Ormanına Bin Fidan Dikildi

Erdemli ilçesine bağlı Sarıkaya Mahallesinde oluşturulan EZO ve UTİYO sevgi ormanına fidan dikim etkinliğine UTİYO Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik, EZO Başkanı Rasim Şahin, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Oda meclis Başkanı Aşkın Şahin, Ziraat Odası Meclis üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Fidan dikim etkinliğinde konuşan EZO başkanı Rasim Şahin, hatıra ormanı oluşturmada ilçede yaşayan insanların duyarlılığının çok yüksek olduğunu belirtti.

Şahin, ‘’Sarıkaya Mahallesinde Erdemli Uygulamalı teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürlüğü ile birlikte oluşturduğumuz sevgi ormanına öğrencilerimiz ve oda meclisi üyelerimiz fidan dikti. Bu fidanlar öğrencilerimizle birlikte gelişecek ve serpilecekler. Yeni dikilen fidanlarımız ülkemize ve bölgemize hayırlı olsun’’ dedi.

Erdemli Uygulamalı teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik ise,  bu yıl 6’ıncısını yapacakları İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi öncesi Toros dağlarının eteklerine okulun hatıra ormanı oluşturulduğunu belirtti. Sarıkaya Mahallesindeki hatıra ormanlığına 800’ü sedir fidanı olmak üzere kızılcık ve Ahlat fidanları diktiklerini söyledi.

Prof. Dr. Cemile Çelik, fidan dikim etkinliğinin bundan sonra geleneksel hale getirileceğini kaydetti. Çelik, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğüne ve Erdemli Ziraat Odası Başkanlığına fidan dikim etkinliğine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.