KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 15-04-2019 19:16   Güncelleme : 15-04-2019 19:19

Belediye Şehir Tiyatrosu Turneye Çıkıyor

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Erdemlili tiyatroseverlerden gördüğü yoğun ilgiyi Ulusal boyuta hazırlığı bildirildi.

Belediye Şehir Tiyatrosu Turneye Çıkıyor

Her Cuma Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi salonunda sergilediği oyunlar ile ilçeyi sanatın başkenti haline dönüştüren Belediye Şehir Tiyatrosu, turneler öncesi son oyunu ile seyircisiyle buluştu.

Yunus Emre Gümüş’ün kaleme aldığı Deniz Sandalcı ’nın yönetmenliğini yaptığı ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ oyununa, ilginin yoğun olduğu dikkat çekti.

Sanatın ve kültürün gelişmesi adına yapılan tüm faaliyetlerin destekçisi olduklarını belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  ‘’Erdemli ’yi sanatın başkenti haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yaz ayında Ayaş Antik Tiyatro Festivali ile 2 bin yıl sonra tarihi amfinin perdelerini aralayarak, ulusal tiyatrocuları bir araya getirdik. Erdemlimizin gelişimini sadece alt yapı noktasında değil, tüm tarihi ve turizm projelerinde de destekliyoruz’’ dedi.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimi için birçok alanda çalışma ortamı oluşturduklarını kaydeden Tollu, şunları söyledi:

‘’Düzenlediğimiz festivallerle ilçede turizmi canlandıracak faaliyetler gerçekleştirdik. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak adına sosyal alanlara yönlendirdik, eğitimlerini destekledik. Tüm bunları yaparken tek gayemiz ülkeye ve millete hayırlı bireyler yetiştirmekti. Bu güne kadar yaptıklarımız ile de Allah’a şükür amaçlarımıza ulaştık. Artık daha büyük projeler ile Erdemliyi dünya standartlarında bir kent statüsüne ulaştıracağız.”

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı ise ilçedeki tiyatro severlerin beğenerek izlediği eserlerden oluşan etkinlikleri Ulusal boyuta taşımaya hazırlandıklarını kaydetti.