GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-04-2019 17:09   Güncelleme : 15-04-2019 17:09

Erdemli Hafızlarına Sahip Çıkıyor, İyilik Kermesi Başladı, Mutlaka Uğrayın

Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi tarafından Hafızlık Merkezleri ile 4-6 Yaş Kur'an Kursları yararına kermes yapılan törenle bugün başladı. Pazar gününe kadar devam edecek olan kermese Erdemli'lilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Erdemli Hafızlarına Sahip Çıkıyor, İyilik Kermesi Başladı, Mutlaka Uğrayın

Erdemli Belediyesi Açık Otoparkında 15-21 Nisan 2019 tarihleri arasında açık kalacak olan kermesin açılışında Kocahasanlı Anadolu Lisesi Mehter Takımı gösteriler sundu.

Kermesin açılış programına İlçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin.

AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda açış konuşmasını yapan ilçe müftüsü Dr. Hayri Erenay, kurumsal kimliğin ve devletin önemine dikkatleri çekerek kermese emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. Türkiye’de din hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütüldüğüne dikkat çeken Erenay, ‘’Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Din Eğitimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığımız olarak da biz bu hizmeti yerine getirecek din tüccarlarına yeni, yakın FETÖ’ cülere fırsat vermeyeceğiz.

Nasıl bu milletin ikinci defa İstiklal Marşı yazdırmaya sabrı yoksa bu milletin ikinci bir 15 Temmuz'u kaldırmaya asala ve asla tahammülü yoktur. Bizi soyup soğana çevirenler artık en ücra köşedeki köyde meseleyi anlamış bir İmam Hatip bir müezzin kayyım olduğunu, din hizmetlerinin Hz. Peygamberden alınmış güçlü bir miras olduğunu bilen Kur'an Kursu Öğretmeni olduğunu, onu destekleyen samimi bir cemaat olduğunu aklından çıkarmamalılar'' dedi.

Dr. Erenay, ''Kermesimizin amacı 4-6 Yaş Kur'an Kurslarımızın ilçemizde sayısını artırarak kalitesini yükseltmek her mahallemize yeni 4-6 yaş kurslar açmaktır. Hafızlık Kur'an kurslarımızdaki başarılarımızı bir adım daha ileriye götürmektir. Amaçladığımız Erdemli Diyanet Külliyesi bittiğinde çocuk 7 yaşında mezun olurken İmam Azam gibi hafız olduğu bir ortamı ve eğitim metodunu sizlerle beraber buraya getireceğiz’’ diye konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise şöyle konuştu: ''Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) İki günü bir olan ziyandadır düsturunu kendimize rehber edineceğiz ve dünden bugüne memleketimiz için var gücümüzle çalışacağız. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkacağız, milli ve manevi hassasiyetlerimizi doruğa çıkardığımızda bu asil milletin neler yapabileceğini dün olduğu gibi yarında herkes görecektir. Erdemli Müftülüğümüzün çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum herkesin en kolay şekilde bilgiye ulaşabilmesi için her türlü kolaylığı göstermektedirler. Erdemli'ye hizmet adına belediye olarak bizim üzerimize ne vazife düşerse yapacağımızdan emin olmanızı isterim.''

Bizim dinimizde bir tek Peygamber Efendimiz kıyamet günü ''Ya Rabbi ümmetimi bağışla'' diye şefaat dileyecek. Onun dışında kimsenin kimseye faydası yok diyen İlçe Kaymakamı Avni Kula, toplum olarak bizlerin bilgiye ulaşmak gibi bir sorunumuz yok. Diyanet İşleri Başkanlığımız var, İlahiyat Fakültelerimiz var, İmam Hatip Liselerimiz var, en ücra yerlere kadar hocalarımız ve Kur'an Kurslarımız var. Diyanet İşleri Başkanlığımıza mümkün olduğunca destek verelim. Hiç bir zaman şunu unutmayalım Allah ve Devlet hariç hiç kimse karşılıksız bir şey vermez. Mutlaka bir gün bedeli ödenir, seni biz yetiştirdik, seni bu makama biz getirdik der. Ama devlet sadece şunu ister sadakatle hizmet et, devletini yücelt, devlet başka bir şey istemez.  Ben bu kermesi çok önemsiyorum onun için bu kermesin organizasyonunda görev alan, hizmet eden herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Kocahasanlı 700. Yıl Anadolu Lisesi Mehteran Takımının konseri sonrasında kermes yapılan dua ile açılışı gerçekleştirildi. Kaymakam ve protokol kermes çadırlarını gezerek teşekkür etti.