Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Polis Teşkilatı 174 Yaşında

Polis teşkilatının kuruluşunun 174. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Erdemli’de de düzenlenen törenle kutlandı. Erdemli Sahil Bandın Dr. Devlet Bahçeli meydanında düzenlenen tören, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü ’nün Atatürk büstüne çelenk koyması ile başladı.

Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Bu içerik 1271 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü yaptı. Şahingözlü, “Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 174. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim’’ dedi.


Şanla, Şerefle yazdığı 173 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, 174. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşıdığını söyleyen Şahingözlü şöyle konuştu:

‘’Teşkilatımız, çağdaş ve modern standartlar çerçevesinde ülkemizin huzur ve güvenini sağlama ve sağlanan bu ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini, bugüne kadar başarıyla yerine getirmiş ve bundan sonra da aynı kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir. Emniyet teşkilatımız ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi dün olduğu kadar bugün de Cumhuriyetin ve yasaların daima kalkanı olarak sorumluluklarını canı pahasına yerine getirmeye çalışmaktadır. Emniyet ve asayiş hizmetlerinin yerine getirilmesinde, halkın katılımının en üst düzeyde gerçekleştirilmesi ve alınan önlemlerin kamu vicdanında kabul görmesi kendileri için büyük önem taşıyor. Polis ile halkımız arasında kurulan güven köprüsü ne kadar iyi sağlam olursa, başarıya o denli ulaşılacağı gibi art niyetli insanların emellerini gerçekleştirme imkanlarının da azalmış olacağının önemle bilinmesi gerekiyor.

Dolayısıyla halkımız, polisine güvenmeli ve kendisinden yardımını esirgememeli. Daha güvenli ve güzel günler için polis vatandaş el ele ortak olarak hareket etmelidir.


Ayrıca vatandaşlarına hizmeti kutsal bilen ve yaptığı hizmetleri vatandaşın memnuniyeti esası üzerinde temellendiren, eğitimin gücüne ve kalitesine inanan, kanunların verdiği yetkileri yerinde ve zamanında kullanan ve kendisini toplumun bir parçası olarak gören teşkilatımızı ve teşkilat mensuplarımızla geleceğimizin daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyoruz.’’

Bu vesile ile tüm teşkilat mensuplarımızın ve onların fedakâr ailelerinin 174.kuruluş yıldönümünü kutlayan Şahingözlü, ‘’Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Kahraman gazilerimiz ile halen görevleri başında olan tüm teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum’’ diye sözlerine ekledi.Şahingözlü, ‘’Görevim süresince vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerde bizden desteğini esirgemeyen; Başta Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Başsavcımız Komutanlarımız ve tüm kurum müdürlerimize şükranlarımı sunmak istiyorum. Törene katılan bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula’da yaptığı konuşmada Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yıldönümü ve Polislerin gününü kutladığını belirterek, başarılar diledi.

Konuşmaların ardından öğrenciler polis haftası ile ilgili yazdıkları şiirleri okudu.  Okullarda düzenlenen şiir yarışmalarında birinci olanlara hediyeler verildi.

Törenin ardından, Erdemli Polis Lokalinde pasta kesiminin ardından Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü makamında tebrikleri kabul etti.

 

erdemli ajans emniyet müdürlüğü polis teşkilatının 174. yıldönümü erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
kartal escort