Erdemli Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Erdemli Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Erdemli Belediyesi, yeni dönemin ilk meclis toplantısını yeni üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi. Yeni Meclis 21 Cumhur İttifakı, 5 DP, 4 İyi Parti, 1 CHP’li üye olmak üzere toplam 31 üyeden oluştu ve toplantıya meclis üyelerinin tamamı katıldı. İlk mecliste seçimler yapıldı.

Erdemli Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
Bu içerik 3123 kez okundu.
Advert

Meclisin açılışı Kur’an-ı Kerim okunması ve dua ile başladı.  Yeni meclisin başta Erdemli olmak üzere tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulunan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’ye en iyi hizmet sunmak için birlikte yol alacaklarını söyledi.

Başkan Mükerrem Tollu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 18 madde görüşüldü. Meclis başkan vekilliklerine Şaban Dölek ile Halit Çortul seçildi.

Toplantıda, Encümen üyeliklerine Ali Yön, Harun Sarı ve Habib Gürgah seçilirken, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliklerine Mehmet Topkara, Şevki Şevk, Musa Demir.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeliklerine Hüdaverdi Toprak, Mehmet Keskin, Halil İpçi, Eğitim, Kültür, Sanat, Gençlik, Spor ve Sosyal İşler Komisyon Üyeliklerine Mehmet Keskin, Halil Köse, Serdal Kaya.

Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeliklerine Ali Türel, Mustafa Akın, Celalettin Dur, Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu Üyeliklerine Zeynel Avcı, Şevki Şevk, Habip Gürgah.

Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu Üyeliklerine Halil Köse, Duran Kara, Gülten Yıldırım, Çukurova Belediyeler Birliği Üyeliklerine İbrahim Tepe, Şaban Dölek, Celalettin Dur ve Serdal Kaya seçildi.

Meclis üyeliklerinin siyasi partilere göre dağılımına göre yapılan seçimlerde bütün Başkanvekilliği, Encümen ve Komisyon üyeliklerine Cumhur İttifakı üyeleri seçildiler.

Erdemli Belediyesi Denetim Komisyonu Raporunun okunduğu meclis toplantısında, 2018 Mali Yılı Faaliyet Raporu okundu ve oybirliği ile kabul edildi. Yeni dönemin ilk meclisinde ayrıca, Meclis Başkanı ve üyelerine verilecek huzur hakkı ödeneğinin belirlenmesi ile ilgili teklif görüşüldü. Erdemli Belediyesi’nde çalışan memur ve sözleşmeli personellere ilişkin olarak ilgili sendika ile belediye arasında toplu sözleşme yapılması için Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ’ya yetki verildi. 

Erdemli Ajans olarak Erdemli Belediye Meclisine yeni dönemde başarılar dileriz

 

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu meclis toplantısı erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
kartal escort