GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2019 21:20   Güncelleme : 04-04-2019 21:28

Bir İnsanlık Projesi, Limon Çiçeği 15 bin 171 haneye ulaştı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun talimatları ile sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazlarından ‘’Limon Çiçeği’’ projesi hizmete başladığından bu yana 15 bin 171 haneye ulaştığı bildirildi.

Bir İnsanlık Projesi, Limon Çiçeği 15 bin 171 haneye ulaştı

Erdemli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, maddi ve manevi yaraları sarmak adına haftanın 7 günü hizmet veren ‘’Limon Çiçeği’’ projesi kapsamında ulaştığı hanelere erzak, kıyafet, kırtasiye, kişisel temizlik, hasta yatağı, tekerlekli sandalye temini gibi birçok konuda sağladığı destekler ile övgüler topladı.

Öyle ki birçok Büyükşehir belediyesi Erdemli Belediyesinden sonra ‘’Limon Çiçeği’’ gibi projeler üreterek halka hizmet vermeye başladı.

Bu güne kadar 512 hasta yatağı, 19’u akülü olmak üzere 171 tekerlekli sandalye yardımında bulunan Limon Çiçeği, Engelsiz Taksi uygulaması ile de vatandaşlara hizmet vererek 15.171 haneye ulaştı.

İlçede yaşayan vatandaşların tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmet üreten Belediye, 2016 yılından bu yana faaliyet gösteren Limon Çiçeği projesiyle ilçeyi ulusal camiaya tanıtmayı sürdürüyor. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları ile birçok ödüle layık görülen Limon Çiçeği; yeni doğan bebeklerin ailelerine 5148 bakım paketi, 30 bin  parça kıyafet, bakıma ve ihtiyacı olan vatandaşlara kişisel temizlik yardımı gibi konularda sunduğu desteklerle, ayrım yapmadan tüm ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalıyor.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Mazlumları gözetmek ve ihtiyaç duyduğunda insanlarımızın yanında olabilmek bu kenti bütünleştirmek adına atılabilecek en önemli adımlardandır. Bizler sadece alt yapıdan, imardan sorumlu değiliz. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması, bizim sorumluluğumuzdadır. Çünkü bu ilçede doğan, bu ilçede doyan, bu ilçede yaşayan her vatandaşımız bize emanettir. İşte bu yüzden gece demeden gündüz demeden çalışacak, girilmemiş aşsız tek bir ev bırakmayacağız" dedi.