GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2019 21:02   Güncelleme : 28-03-2019 21:02

Devlet Bahçeli: "Siyasi Ayak Oyunlarıyla Mersin'i Meşgul Etmeye Kimsenin Hakkı Yoktur"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Mersin’de coşkulu kalabalığa hitap ederek, "Dedikoduyla geçirecek vakit yoktur. Cumhur İttifakı Türk Milletinden Taraftır, Milli Kimlikten Yanadır. Mersin'in yanındadır” dedi.

Devlet Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerine 3 gün kala Mersin'de halka seslenerek, Cumhur İttifakı'nın MHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hamit Tuna ile ilçe belediye başkan adaylarına destek istedi. Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanındaki alanda düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli, 31 Mart'ta Mersin'in tercihini Cumhurdan yana kullanacağına inandığını söyledi. Konuşmasının devamında, CHP'ye oy verenlere, "Oyalanmayın, yalanlara kanmayın, istismara aldanmayın. Bugünkü CHP yönetimi zillete düşmüştür. Bugünkü CHP yönetimi, Türkiye'nin muhaliflerinin esaretine girmiştir. Bugünkü CHP yönetimi, PKK'nın eline geçmiştir. Atatürk'ün CHP'si nerede, bugünkü CHP nerededir? Sözde Kürdistan'a oy veren bu CHP'dir, terör örgütleriyle iltisaklı kişileri belediyelere taşımayı amaçlayan bu CHP'dir” dedi

Bahçeli, "Dikkat ediniz; devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü risk altındadır. Uyanık olunuz, bekamız tehdit çıkmazındadır. Yedi düvelin gözü üzerimizdedir. Yedi başlı emperyalizm canavarının eli aramızda, fitnesi içimizdedir. Her yolu deniyorlar, her vasıtayı kullanıyorlar, her yolu mubah sayıyorlar. Maksatları Türkiye'yi bölmektir. Maksatları milleti birbirine düşürüp kırdırmaktır. Hain terör örgütü PKK'yı bunun için besleyip, destekliyorlar. YPG'yi silahlandırıp, önünü açmaları da bu sebepledir. FETÖ'nün arkasında durmaları boşuna değildir. 15 Temmuz işgal ve ihaneti Türkiye'yi yıkmak için planlanmıştır.

Alnımız aktır, vicdanımız paktır, elbette Mersin yükseklere layıktır. Tarihi ise şehit kanı ile yazılmıştır ve Türk milletinin eseridir. Bu eseri çiğnetmeyeceğiz, bu esere toz kondurmayacağız. Soruyorum sizlere; bir miyiz, beraber miyiz, birlikte 'Cumhur İttifakı' diyecek miyiz.

Şimdi söz sırası 31 Mart'ta sizde. Karar sizin, elinizde ülke sizin, Mersin sizin, millet sizsiniz. Oyunuzu verin şer oyunu bozun, oyunuzu verin zilleti pişman edin. 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyenlerin, PKK'ya, FETÖ'ye umut bağlayanların sandıkta işini bitirin. Zillet ittifakına PKK destek istiyor, FETÖ yardım dileniyor. Türkiye ve Mersin'e şaşı bakan, ters yaklaşan, art niyetli planlar yapan kim varsa, CHP'nin, İYİ Parti'nin, HDP'nin yanında duruyor. Kürt kökenli kardeşlerim; tuzakları birlikte bozalım, fitnecileri, bozguncuları, kandan nemalanan teröristleri beraberce Adem'e mahkum edelim. Cumhur İttifakı'nın çatı altında hep beraber kucaklaşalım." Dedi.

31 Mart geldiğinde tarihi bir seçim yapılacak diyen Bahçeli, "31 Mart'ta milli bekamız üzerindeki sis perdesini yırtıp atacaksınız. 31 Mart'ta Türkiye'nin istikbal ümidi, güvenlik zırhı, milli birliğinin güvencesi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tescil edeceksiniz. Yalnızca belediye başkanı seçmeyeceksiniz; aynı zamanda Türkiye'nin üzerindeki hain planları silip atacaksınız.

Yalnızca belediye meclis üyesi, köy ve mahalle muhtarları belirlemeyeceksiniz, aynı şekilde küresel ve bölgesel oyunları elinizin tersiyle iteceksiniz. Bu kutlu göreve hazır mısınız? Bu muazzam mücadeleye var mısınız?

Dedikoduyla geçirecek vakit yoktur. Nitekim vakit, Mersin'in huzur vaktidir. Siyasi ayak oyunlarıyla Mersin'i meşgul etmeye kimsenin hakkı yoktur. Nitekim Mersin güçlendikçe güçlenecek, yükselişinin önüne hiç kimse geçemeyecektir. Önümüzdeki 5 yıl için sizlerden onay istiyoruz. Önümüzdeki 5 yıl için sizlerin iradesini bekliyoruz. Herkes tersine giderken, biz Mersin'i daha da büyütmek, daha da geliştirmek arzusundayız. Bu nedenle Cumhur İttifakının birbirinden değerli adaylarıyla Mersin'in hizmetine talibiz" dedi.