KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-03-2019 18:05   Güncelleme : 27-03-2019 18:05

Erdemli Belediyesi Sanata Desteğini Sürdürüyor

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Kültür Merkezinde sanatseverlerle bir araya gelmeyi sürdürüyor. Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı yediden yetmişe her yaş gurubundan vatandaşlara tiyatro eğitimi vermeyi sürdürüyor.

Erdemli Belediyesi Sanata Desteğini Sürdürüyor

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sanatın ve kültürün gelişmesi adına yapılan tüm faaliyetlerin destekçisi olduklarını söyledi. İlçeyi sanatın başkenti haline getirmek adına Ayaş Antik Tiyatro Festivali, Kızkalesi Film Günleri gibi birçok projeye hayat verdiklerini belirtti.

2000 yıl aradan sonra Ayaş Elause Sebaste Antik Kentinde Tiyatro Festivali ile yaklaşık tarihi amfinin perdelerini araladıklarını ve ulusal tiyatrocuları bir araya getirdiklerini dile getiren Başkan Mükerrem Tollu, şöyle konuştu: “Erdemlimizi sadece alt yapı noktasında değil, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle de destekliyoruz. Çünkü gelişmenin tek taraflı olamayacağını çok iyi biliyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için resimden halk danslarına, tiyatrodan müziğe kadar birçok alanda çalışma ortamı oluşturduk. Düzenlediğimiz festivallerle ilçede turizmi canlandıracak faaliyetler gerçekleştirdik. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak adına sosyal yaşam alanları oluşturarak, eğitimlerini destekledik. Tüm bunları yaparken tek amacımız ülkeye ve millete hayırlı bireyler yetiştirmek.”

Başkan Tollu, şehrin ilk tiyatrosunun kendi dönemlerinde kurulduğunun anımsatarak, 15 kişi ile başladıkları bu serüvende, bugün 300 kişilik bir ekibin olduğunu belirtti. Erdemli'nin bu konuda önemli özlemleri olduğunu vurgulayan Tollu, vatandaşları sanatsal anlamda daha çok güzelliklerle buluşturmak adına bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini kaydetti.