GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2019 17:29   Güncelleme : 27-03-2019 17:34

Başkan Tollu, ‘Güneş Balçıkla Sıvanmaz’

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, Kocahasanlı Mahalle Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, ‘’Güneş balçıkla sıvanmaz’’ dedi.

Başkan Tollu, ‘Güneş Balçıkla Sıvanmaz’

Biz ömrümüz boyunca utanacağımız hiçbir iş yapmadık, sizlerin yüzünü kızartacak hiçbir faaliyette bulunmadık diyen Tollu, “Onlar ne yaparsa yapsınlar güneşin balçıkla sıvanmadığını gördüler ve görecekler. Bunlar bizim için vız gelir, biz işimize bakıyoruz, sizin gibi kaliteli insanlara nasıl en iyi hizmeti vereceğiz ona bakıyoruz. Biz bu yola çıkarken önce Cenabı Hakka güvendik, sonra da sizin gibi değerli gönüldaşlarımıza güvendik. Mücadelemizi bir gün olsun makam için mevki için yapmadık. Bunu gördükleri için kuduruyorlar zaten” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ’ya ahlaksızca yapılan saldırı karşısında Demokrat Sol Parti (DSP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emrah Küçükkaplan. DSP Erdemli Belediye Başkan Adayı İlhan Gündüzalp, Büyük Birlik Partisi (BBP) Erdemli ilçe başkanı Murat Turmuş seçim otobüsünün üstüne çıkarak Mükerrem Tollu ’ya destek verdiklerini açıkladı.

Kocahasanlı Mahalle toplantısına AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP il Yönetim Kurulu üyeleri Erol Erdoğan, Salih Gürbüz, MHP Erdemli ilçe Başkanı Fatih Serin ve ilçe teşkilatları esnafları ziyaret etti vatandaşlarla sohbet etti.

Açılışta konuşma yapan DSP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emrah Küçükkaplan ve Geçmiş dönem MHP Mersin İl Başkanı, Tarsus 1.sıra Meclis Üyesi Adayı Mahmut Tat, haktan yana olan ve hizmet eden her kesimin arkasında olduklarını vurgulayarak, yapılan kumpasa karşı bir ve bütün olarak dik duracaklarını söylediler.

Kocahasanlı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, “Şahsıma gerçekleştirilmeye çalışılan kumpasa, sizler sandıkta demokratik bir şekilde, mertçe cevap vereceksiniz. Bu algı operasyonunun aynısını 17-25 Aralık’ta denediler, 15 Temmuz’da denediler ve bu millet onları, yerin dibine gömdü. Biz sadece Cenabı Hakkın huzurunda eğiliriz. Başka bir kuvvetin önünde asla eğilmedik, eğilmeyeceğiz Allah’ın izniyle. Biz sizin gibi nitelikli, kaliteli insanların hizmetkârıyız. Vatandaşa söyleyecek sözü olmayanlar, vatandaşa diyecek bir kelamı olmayanlar, düne kadar bir tek meclis üyesi çıkaramayanlar ve çıkaramayacak olanlar, seçimi kaybedeceğini anlayanlar öyle bir şeytani tuzak düzenlediler ki onların, ne kadar tuzağı varsa Cenabı Hakkın da öyle bir adaleti var. İnşallah o adalet karşısında hesap verecekler’’ dedi.

Seçim otobüsü üzerine eşi ve çocukları ile birlikte çıkarak vatandaşları selamlayan Mükerrem Tollu, “Şimdiye kadar harama uçkur çözmedik bundan sonra da çözmeyiz. Bizi yenemeyeceklerini anlayanlar ahlaksızca bir kasetle halkın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Bunlar yakalanıp adalet önünde hesap verecekler. Sizler de 31 Martta sandıkta gereken cevabı vereceksiniz’’ diye belirtti.

Erdemli’nin aziz insanları, 31 Mart akşamı onlara öyle bir cevap verecek ki bir daha siyaseti ağızlarına alamayacaklar diyen Mükerrem Tollu sözlerine şöyle devam etti:

‘’Biz ömrümüz boyunca utanacağımız hiçbir iş yapmadık, sizlerin yüzünü kızartacak hiçbir faaliyette bulunmadık. Onlar ne yaparsa yapsınlar güneşin balçıkla sıvanamadığını gördüler ve görecekler. Bunlar bizim için vız gelir, biz işimize bakıyoruz, sizin gibi kaliteli insanlara nasıl en iyi hizmeti vereceğiz ona bakıyoruz. Biz bu yola çıkarken önce Cenabı Hakka güvendik, sonra da sizin gibi değerli Gönüldaşlarımıza güvendik. Mücadelemizi bir gün olsun makam için mevki için yapmadık.” Dedi.

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu’nun arkasında olduklarının altını çizerek, “Bu birlik ve beraberlik olduğu müddetçe birileri kuduracak, birileri azacak ama bu millet en güzel cevabı bugün Kocahasanlı ’da olduğu gibi 31 Mart’ta da sandıkta en güzel şekilde verecek. Cumhur İttifakı bu asil milletin, asil duruşudur. Cumhur İttifakı; bu memleketin bekasıdır, bu memleketin geleceğidir, kaderidir. Biz onları önce Allah’a sonra da siz asil milletimize sevk ediyoruz. Tüm Erdemli duysun, Mersin duysun, Türkiye duysun; bizleri dize getirmeye çalışanlar topunuz gelin topunuz. Bizleri algı operasyonlarıyla asla yıldıramazsınız. Kim ne derse desin, kim bu yoldan dönerse dönsün biz dönmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın, AK Partimizin ve MHP’nin Büyükşehirde ortak Adayı Hamit Tuna, Erdemli’de Mükerrem Tollu’dur. Duyuyoruz ki devletin projelerini üstlenip ben yapacağım diyenler varmış. Kocahasanlı plajını yapacaklarmış; siz Büyükşehir misiniz, siz Bakan mısınız? Bu iş, bizim işimiz bizim. Seçimi kaybedeceklerini anlayınca, ne yapacaklarını şaşırdılar. Ben cevap vermiyorum, 31 Mart’ta size havale ediyorum, gereğini yapın siz. Ben şimdiye kadar sizlere ampulün altına mührünüzü vurun demiştim, bugün diyorum ki Mersin’de Hamit Tuna Erdemli’de Mükerrem Tollu için üç hilalin böğrüne mührü vurun” dedi.