GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2019 14:53   Güncelleme : 27-03-2019 14:53

Gözün Aydın Kızkalesi

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan Kızkalesi’ne yapılacak olan spor tesisleri için yer tahsisinin yapıldığını bildirdi.

Gözün Aydın Kızkalesi

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Kızkalesi Mahalle Muhtarı Ahmet Murat Kale ve eski muhtar Bilal Kale’nin girişimleri sonucu Kızkalesi’ne 40 dönüm arazi üzerine yapılması düşünülen spor tesislerinin yer tahsisi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından 26.03.2019 tarih ve 33685449-400E.70734 sayılı yazı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Mersin Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğüne yapıldığı bildirildi.

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, bölge turizminin kışında hareketli kalması için bu tür spor tesislerine ihtiyaç vardı yer tahsisini aldık bundan sonra Spor Bakanlığımız arzu edilen dünya standartlarında bir tesis kazandıracağına inandığını söyledi.

Turizm ve kültürel değerler bakımından Antalya’dan hiçbir eksiğimiz yok diyen dernek başkanı Hüseyin Çalışkan, gözün aydın Kızkalesi diyerek, ‘’Kızkalesi’nde sezon 3 ay sürüyor geri kalan zamanlarda da dolu geçmesini arzu ediyoruz. Ancak bunun gerçekleşmesi, otel ve motelleri ile pansiyonların dolması için spor tesislerine ihtiyaç var. Bugün Antalya ve ilçelerine hem yerle hem de dışarıdan spor kulüpleri geliyor.  Neden çünkü spor tesisleri var. Bizde ise yok. Eğer milli Emlak Genel Müdürlüğünden tahsis edilen arsaya dünya standartlarında spor tesisi yaparsak bize de yerli ve bancı spor kafileleri gelir. Kafileler geldikçe yöre esnafımız kazanır bölgemiz kazanır. Yer tahsisinin sağlanmasında bizlere öncülük eden başta TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Milletvekillerine, Milli Emlak Genel Müdürü Tayfun Büyükuzun’a, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Erdemli Kaymakamı Avni Kula’ya teşekkür ediyoruz. Kızkalesi’ne yapılacak olan spor tesisleri bölgenin güzelliklerini daha da güzelleştirecektir. Erdemli’mize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.