GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2019 17:23   Güncelleme : 26-03-2019 17:23

Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, yolları yapılmamış mahalle ve sokak bırakmayacaklarını söyledi.

Başkan Tollu, ‘Belediyecilik Ekip İşidir’

2014 Büyükşehir Yasası ile Erdemlinin hizmet alanının 62,5 kat genişlediğini nüfusunun da 10 kat arttığını belirten başkan Mükerrem Tollu, Erdemli Belediyesi, ilçenin her noktasında yürüttüğü eş zamanlı çalışmalar ile aksaklığa meydan vermediklerini belirtti.

Erdemli Belediyesi, ilçenin Büyükşehir Yasası sonrasında bütün şehir olması ile beton kaplama yol modeli, sıcak asfalt ve serpme asfalt yapım faaliyetlerine hızla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Ağlıca Mahallesinde bakım, onarım ve yol yapım faaliyetleri gerçekleştirdi. Erdemli’nin her noktasında eşit hizmet anlayışı ile çalışma yürüten Belediye, 0 rakımdan 2 bin 500 rakıma kadar her noktaya hizmet götürerek takdir topluyor.

10 yıllık hizmetleri süresinde ilçede alt yapı noktasında ciddi projeler gerçekleştiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, göreve geldikleri ilk yıllarda ilçenin birçok konuda ciddi eksikleri olduğunun altını çizerek, özellikle Atık Su Arıtma Tesisi ile ciddi bir yatırım yaptıklarını vurguladı.

Bu sayede turizm noktasında önemli bir değere sahip olan ilçenin, doğa dostu çalışmalara devam ettiğine ve zaman zaman TEMA Vakfı gibi kuruluşlarla da ortak faaliyetler yürüttüklerine dikkat çeken Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, asli vazifelerinden saydıkları yol yapım hizmetlerinin de teknolojiye uygun şekilde artarak devam edeceğini belirtti.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Tollu şunları kaydetti: “Erdemli’nin her noktasında hizmetlerimiz devam edecektir. 2014 yılında çıkan Büyükşehir Yasası ile nüfusumuzdaki artışa ve coğrafyamızdaki genişlemeye rağmen her mahallemize hizmet götürdük. Bunda hiç şüphesiz ki mesai mefhumu gözetmeden, gece gündüz demeden, 7/24 esası ile çalışan yol arkadaşlarımızın emeği yadsınamayacak kadar büyüktür. Belediyecilik ekip işidir, bu yüzden Erdemli’nin her noktasında nasırlı ellerinin izi bulunan çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İlçeyi modern bir şehir haline kavuşturmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.