GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2019 18:31   Güncelleme : 25-03-2019 18:31

Kızkalesi’ne Spor Kompleksi Müjdesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin, yerel seçimlere birlikte girme kararı almasının ardından Erdemli’de ortak aday gösterilen Mükerrem Tollu turizm beldesi Kızkalesi’nde konuşarak, ‘’Bizi kimse Doğru bildiğimiz yolumuzdan alıkoyamaz’’ dedi.

Kızkalesi’ne Spor Kompleksi Müjdesi

Kızkalesi seçim koordinasyon merkezinin açılışında konuşan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ‘nun bu memlekete gerçek hizmet edecek yiğitler olduğunu söyledi.

Olcay Kılavuz, “Belediyecilik gönül işidir, yürek işidir, halka hizmeti Cenabı Hakka hizmet olarak algılama işidir. Biz, milletimiz mutluysa mutluyuz. Bu seçimleri Liderimiz Devlet Bahçeli Bey, ülkemizin beka seçimi olarak adlandırmaktadır.  Beka olmadan ne vatan olur, ne devlet olur, ne millet olur, ne belediye olur. Gün ayrılık günü değildir, gün birlik günüdür. Birlikte rahmet vardır, ayrılıkta ise hüsran vardır. Canımızdan vazgeçeriz ama tek bir vatandaşımızdan vazgeçmeyiz, vazgeçmeyeceğiz” dedi.  

Kızkalesi sakinlerine gerçekleştirdiği sürpriz ziyaret ile seçim ofisinin açılışına katılan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ise yaptığı konuşmada, “Turizm odaklı yerlerde görüntü, şekil çok önemlidir. Bu yüzden Kızkalesi’nde ilk işimiz planlama olacak. Alt yapı hatları konusunda da ciddi çalışmalarımız olacak, 31 Mart’ta verin yetkiyi, Kızkalesi’ni turizm cenneti yapalım inşallah. Futbol sahası yaparak ve takımları buraya getirerek 12 ay burayı açık tutacağız. Ayrıca burada bir üniversite kurulması şart. İşte tüm bunları yerine getirmek için 31 Mart’ta Erdemli’de Mükerrem Tollu ’ya Büyükşehir’de Hamit Tuna’ya yetki vermek gerekiyor. Herkesi kucaklayacağız, yeter ki bizi millet yapan değerlere kastetmesin. Birleşerek güçleneceğiz ve hep birlikte bu kenti büyüteceğiz. Bu kentle ilgili özlemlerimiz var, hayallerimiz var. Yaşayan ve yaşatan bir Mersin olacağız” diye konuştu.

Başkan Mükerrem Tollu ise yaptığı konuşmada, “ Biz sadece ve sadece Cenabı Hakkın önünde birde sadece ve sadece hizmetkârı olmaktan gurur duyduğum, siz saygı değer gönüldaşlarımızın önünde eğiliriz. Tek amacımız bu aziz millete hizmet etmek. Size olan hizmet borcumuzu ödeyeceğiz. Biz belediyeciliği sizlerin duasını almak ve Cenabı Hakkın rızasını kazanmak İçin yapıyoruz. Bunu yaparken de ayrıştırmıyoruz. Doğulusu da bizim, Batılısı da bizim, Kuzeylisi de bizim, Güneylisi de bizim çünkü Cenabı Hakkın yarattığı en değerli varlığın hizmetkârıyız. İnsanları ayrıştırırsanız bu memlekete ihanet edersiniz. Destek sizden, takdir Cenabı Allah’tan” şeklinde konuştu.